Komentáře k akcím

Olympijské naděje těsně před vrcholem

8.6.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

V pondělí 5. 6. 2017 měl dívčí výběr Olympijských nadějí svůj poslední trénink a tím uzavřel dvouletý cyklus pravidelné měsíční přípravy na Olympiádu dětí a mládeže konanou 24. – 29. 6. 2017 v Brně.

Vzhledem k tomu, že olympiáda se blíží mílovými kroky, tak tomu bylo přizpůsobeno i téma tohoto tréninku a tím byly útočné systémy a kombinace. Děvčata se – až na dva marody – sešla v plné počtu – a po průpravné části věnované rozběhání, protažení a průpravným hrám se šlo rovnou na „věc“ – už při střeleckých cvičeních do sebe holky vstřebávaly správné náběhy a křížový pohyb, aby pak vše spojily v herní kombinace s několika variantami. Aby to mělo ty správné grády, pozvaly jsme si posilu – trénink vedla bývalá reprezentantka a kapitánka interligového družstva DHK Zora Olomouc Jana Spíchalová , která ještě na závěr s děvčaty procvičila také souhru s pivotem.

Trénink splnil, co jsme očekávaly, děvčata si „oťukala“ dovednosti, které budeme dále prohlubovat a ladit při závěrečné fázi přípravy, kterou je třídenní soustředění v hale DHK Zora Olomouc, kde kromě házené budeme pracovat i na teambuildingu, a pak už nezbývá nic jiného než jen držet palce, aby se vše zúročilo ve správný čas na správném místě . na Olympiádě v Brně 24.- 29.6.2017 :)

Více zde ...

Přípravné utkání výběru chlapců

23.5.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

V úterý 23. 5. 2017 jsme se v hale Na Letné ve Velké Bystřici sešli s výběrem chlapců narozených v ročníku 2002/2003, abychom odehráli přípravné utkání proti mladším dorostencům Velké Bystřice.

První půl hodina patřila předzápasovému rozcvičení a potom jsme se vrhli na herní činnost, která trvala 2 x 20 minut a jednou 30 minut. První dvacetiminutovka vypadala z hlediska nasazení nejlépe, další dvě fáze byly již poznamenány velkou únavou kluků, kteří si dovezli ještě bolístky z víkendových utkání a náročných žákovských lig.

Přesto, že na klucích je patrná již fyzická únava z dlouhé sezóny, splnilo utkání přesně potřeby, kvůli kterým bylo odehráno. Ujasnili jsme si, na čem je potřeba zapracovat a máme jasný plán na chystané červnové soustředění :)

Poděkování patří zápasovému partnerovi – dorostencům Velké Bystřice a rozhodčímu Jirkovi Kubisovi, který dohlížel na řádný průběh :)

Více zde ...

Tréninkový kemp pro Středočeský kraj

21.5.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

V sobotu 20. 5. 2017 se tým RHC OLK vydal na dlouho cestu do Kolína, kde na nás čekalo 35 mini a mladších žáků ze Středočeského kraje.

Naším úkolem bylo zapojit hráče a hráčky do tréninku zaměřeného na  koordinaci, práci s míčem, uvolnění hráče s míčem a bez míče, řešení situaci 1 na 1, 2 na 2, 3 na 3.

Po dynamickém rozcvičení jsme přešly k plnění úkolů a snažily se jich splnit co nejvíce, ale zároveň jsme chtěly, aby si mladí házenkáři a házenkářky kemp užili a ne se u něj únavou zničili, a tak jsme poslední dva úkoly musely vynechat J . Hráči a hráčky ke všemu přistupovali velmi zodpovědně a byla radost spolupracovat i s místními trenéry, kteří měli celý tento kemp na povel. V Kolíně jsme strávily příjemné dopoledne, které bylo pro nás novou a velmi cennou zkušeností.

Více zde ...

Tréninkový minikemp pro kategorii mini žactva

21.5.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

V úterý 16. 5. 2017 se na hale DHK Zora Olomouc konal další minikemp pod hlavičkou RHC OLK, tentokráte pro kategorii mini žactva.

V první části tříhodinového bloku jsme se věnovali štafetovým hrám, koordinaci a spolupráci, následovala práce s míčem, manipulace a kontrola vedení míče, na to vše jsme navazovali herními činnostmi jednotlivce a všechno to zakončili hrou. Děti byly velmi šikovné, do všeho se s chutí zapojovaly a snažily se plnit pokyny. Celá jednotka probíhala poklidně a byla velmi příjemným závěrem OTJ pro tuto kategorii v této sezóně a my se díky tomu těšíme na další spolupráci v následujícím období.

Více zde ...

ukázkové TJ v Žeravicích

15.5.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Úterý 9. 5. 2017 pro nás znamenalo příjemně strávené odpoledne v nedalekých Žeravicích. Podílely jsme se zde na tréninkových jednotkách nejprve staršího žactva a mladšího dorostu a poté mini a mladších žáčků a žaček. Trenéři chtěli procvičit obranné činnosti, založení rychlého útoku a druhou vlnu u starších a podobně i u mladší kategorie. Snažily jsme se plnit pokyny a po rozběhání a rozcvičení se pustily do práce. Obě kategorie se velmi snažily, do všeho se pouštěli s chutí a úsměvem a my se těšíme na další spolupráci J

Více zde ...

ukázková TJ v Litovli

15.5.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Ve čtvrtek 4. 5. 2017 jsme vyrazily na trénink za mini a mladšími žáky do Litovle.

Kromě překážkové dráhy a zábavných her jsme se věnovaly správnému držení těla, obrannému postavení, práci s míčem a osobní obraně, kterou jsme zapojily do několika průpravných her.Mladých hráčů bylo na tréninků mnoho a tak jsme měly co dělat, abychom je všechny uhlídaly J. Všichni se velmi snažili a velmi dobře se s nimi pracovalo, na což jsme ale od této kategorie v Litovli zvyklé J

Na další spolupráci se  těší Jana Spíchalová, Lucka Fabíková a Míša Kaczmarczyková.

Více zde ...

výběrový kemp dívky ON

26.4.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Další výběrový kemp dívek narozených v ročníku 2002/2003 se odehrál v odpoledních hodinách v úterý 25. 5. 2017 na hale DHK Zora Olomouc.

S dívkami jsme se nejdříve věnovaly taktické přípravě a potom byla tréninková jednotka věnována herní přípravě. Hráčky odehrály přípravné utkání proti prvoligovým mladším dorostenkám DHK Zora Olomouc. S potěšením jsme konstatovaly, že nás hráčky velmi mile překvapily a to jak v útočné, tak v obranné fázi, hrály s velkým nasazením a snažily se plnit pokyny z lavečky. Utkání považujeme za velmi přínosné pro další příjemnou práci, na kterou se již teď těšíme J

Více zde ...

Tréninkový minikemp -starší žactvo+ml.dorost

26.4.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

V úterý 25. 5. 2017 na hale DHK Zora Olomouc proběhl další tréninkový minikemp, tentokráte pro kategorii staršího žactva a zájemce z mladšího dorostu. Minikemp byl zaměřen na herní činnosti jednotlivce, zaměřili jsme se na útočnou činnost, střelbu z jednotlivých postů, správnou techniku.  Kemp byl pod taktovkou interligových házenkářek DHK Zory Olomouc , které si pro hráče a hráčky připravily spoustu zajímavých cvičení a snažily se jim pře, předat své hráčské zkušenosti. Poslední část TJ jsme věnovali hře, ve které si účastníci mohli vyzkoušet, jaké to je hrát vedle někoho jiného, než na koho jsme zvyklí z klubu. Celý minikemp se odehrával ve velmi příjemné atmosféře a v plném nasazení všech přítomných hráčů a hráček J

Více zde ...

Výběrový kemp dívek 2002/2003

22.3.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Výběrový kemp dívek ročníku 2002/2003

Středeční dopoledne 22. 3. 2017 patřilo přípravě talentovaných hráček narozených v ročníku 2002/2003.

Na hale DHK Zora Olomouc se sešlo 15 holek Olomouckého kraje na dalším tříhodinovém  kempu, na kterém se v první fázi věnovaly obranému postavení, zajišťování a spolupráci. Druhá část byla spojená s útočným agresivním náběhem, důraz byl kladen na správné pozice, postavení těla, náběh mezi dvě hráčky, správné načasování, odehrání míče apod.

Poslední část jsme vše převedly do hry, kde jsme po holkách chtěly vysoké herní nasazení.

Hráčky dostaly zabrat, se zátěží se popraly velmi dobře a my už se těšíme na další pokračování :)

 

Více zde ...

Výběrový kemp chlapci 2002/2003

17.3.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Výběrový kemp chlapci 2002/2003

Ve středu 15. 3: 2017 se v hale Na Letné ve Velké Bystřici sešlo 14 talentovaných kluků narozených v ročníku 2002/2003, aby pokračovalo v tréninkovém procesu.

Kluci mají za sebou tříhodinový blok, kdy v první části se věnovali správnému držení těla, koordinaci s míčem, kvalitě přihrávek a střelbě. Druhá část patřila správnému obrannému postavení, herním systémům a v poslední části jsme vše přenesli do hry.

Na hráčích je patrná fyzická únava z náročného programu, ale zároveň velká chuť se zlepšovat a pracovat na sobě.

Trénink proběhl ve velmi příjemné atmosféře a naštěstí bez zranění. Doufáme, že v podobném duchu a se stejným nasazením navážeme na další trénink v plánovaném dubnovém setkání. J

Více zde ...
1. stránka z celkem 812345...Poslední »