Komentáře k akcím

Spolupráce se zahraničním lektorem

11.3.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Od středy 7. 3. do soboty 10. 3. 2018 měli všichni příznivci házené velkou možnost vyzkoušet si spolupráci se zahraničním lektorem.

Díky spolupráci RHC DHK Zora Olomouc, RHC Velká Bystřice a FTK Univerzity Palackého v Olomouci jsme dostali příležitost přivítat u nás významného házenkářského hosta, kterým byl německý velezkušený trenér Dago Oliver Leukefeld, jenž je mimo jiné držitelem licence EHF Master Coach, bývalý trenér německé ženské reprezentace, byl i trenérem vítězného družstva v ženské bundeslize a má za sebou mnoho dalších házenkářských zkušeností.  Jeho pobyt zde byl opravdu nabitý, ve středu se dopoledne věnoval dívkám, patřícím do širšího výběru Olympijských nadějí Olomouckého kraje a odpoledne na něj čekal výběr Olympijských nadějí chlapců. Po tréninkových jednotkách s naší talentovanou mládeží jsme se mohli těšit na trenérský seminář, kterého se zúčastnilo zhruba 70 trenérů nejen z Olomouckého kraje. Po náročném středečním házenkářském maratonu jsme pokračovali ve čtvrtek, kdy se Dago v tříhodinovém dopoledním bloku věnoval našim nejmenším, kteří i přes jarní prázdniny a velkou nemocnost přišli v hojném počtu a do tréninku se pustili s chutí. Po krátké obědové přestávce jsme čtvrteční blok uzavřeli starším žactvem. Holky a kluci pod vedením německého lektora s velkým nasazením trénovali rozhodovací proces v házené, což bylo hlavním obsahem všech TJ a trenérského semináře. V pátek a v sobotu byl náš host součástí výuky trenérské licence A, kterou pořádá Fakulta tělesné výchovy na Univerzitě Palackého v Olomouci. Trenéři a trenérky zvyšující si svou kvalifikaci si mohli vyslechnout zkušenosti s tréninkem rychlého útoku, obranných systémů 1:2:3 a 1:5, spolupráce spojky s pivotem a spojky s křídlem, rozhodovacích procesů a hry v početní nerovnováze. Náročný házenkářský program proběhl ve velmi příjemné atmosféře, získali jsme spoustu nových námětů, hráčky a hráči mají zase novou zkušenost, se kterou mohou dále pracovat. Vše by se neodehrálo bez vydatné pomoci FTK UP Olomouc, Olomouckého krajského svazu házené a spolupráci RHC DHK Zora Olomouc a RHC Velká Bystřice, za což všem patří veliké poděkování.

Více zde ...

Olympijské naděje hochů

22.2.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

V úterý 20.2.2018 patřila hala DHK Zora Olomouc přípravě mladých nadějných házenkářů, kteří se narodili  ročníku 2004/2005.

Prvního výběrového kempu se zúčastnilo 22 hráčů z celého Olomouckého kraje. Tito hráči se po dobu tříhodinové tréninkové jednotky věnovali koordinaci, základům gymnastiky, zpevňování a práci s míčem. První blok zakončili úpolovými hrami, ve kterých se do sebe pustili opravdu s vervou a nasazením. Druhá polovina byla věnována házenkářským činnostem jednotlivce, při kterém jsme sledovali, jak jsou hráči schopni řešit situaci a poradit si se všemi okolnostmi.

První setkání výběru Olympijských nadějí probíhalo bez sebemenších komplikací, hráči byli velmi disciplinovaní a připraveni ze svých klubů. S většinou z nich se těšíme na další setkání v březnu, ve kterém budou mít hráči možnost zatrénovat si pod vedením zahraničního lektora.

Více zde ...

Výběrový minikemp dívek – Olympijské naděje

18.2.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Výběrový minikemp dívek – Olympijské naděje

V úterý 13.2.2018 se na hale DHK Zora Olomouc sešla děvčata narozená v ročníku 2004/2005, aby zahájila další cyklus přípravy Olympijských nadějí dívek. Ve třech hodinách nám šlo především o to, abychom hráčky viděly v různých házenkářských i neházenkářských situacích, na což budeme navazovat i v dalších kempech, které se budou pravidelně opakovat. Hráčky absolvovaly náročný trénink, ve kterém nechyběly úpolové hry, manipulace s míčem a zaměřily jsme se také na útočné činnosti jednotlivce. Holky do tréninku vstoupily s odhodláním a bojovností a celý průběh minikempu vypovídal o tom, že na sobě chtějí pracovat.

Více zde ...

Ukázková tréninková jednotka v Žeravicích

9.2.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

V pátek 9. 2. jsme byly na návštěvě v nedalekých Žeravicích, s jejichž trenéry jsme byly domluvené na nácviku obranných systémů. Po svižném začátku se dvacítka holek a chlapců „poprala“ v úpolových hrách, ve kterých se ani trochu nešetřili a díky tomu měly hry ten správný náboj. Ihned poté jsme se pustili do průpravných cvičení a her zaměřených právě na obranné systémy. Tréninková jednotka díky skupině velmi aktivních a snaživých hráčů a hráček utekla velmi rychle, a jak už je při návštěvě v tomto klubu zvykem, také velmi příjemně.

Více zde ...

Otevřená tréninková jednotka – mladší žactvo

9.2.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

V pátek se v hale DHK Zora Olomouc sešla skupina mladých házenkářek, se kterými jsme se věnovaly úpolovým hrám, individuálním dovednostem a uvolnění s míčem i bez míče. Veškerá průpravná cvičení a hry holky absolvovaly s velkým nasazením a v tréninku panovala velmi příjemná atmosféra.

Více zde ...

Minikemp pro mini a mladší žactvo – středa 7.2. 2018

9.2.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Další minikemp pro kategorii mini a mladšího žactva se odehrál ve středu 7. 2. v hale DHK Zora Olomouc. Mladým nadšencům se tentokrát věnoval extraligový hráč HC ROBE Zubří Pavel Přikryl, který se snažil během tříhodinového bloku dětem předat své cenné zkušenosti.

Hráči se nejprve věnovali manipulaci s míčem a koordinaci, následovalo uvolnění s míčem i bez míče a tečku za tréninkovým minikempem udělala spolupráce dvou a více hráčů, a to jak v obraně, tak i v útoku.

Všichni zúčastnění si zaslouží velikou pochvalu za nasazení, snahu a chuť k dalšímu zlepšování J

Více zde ...

Házenkářské naděje ročníku 2002 – chlapci

27.1.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Od středy 24. 1. do soboty 27. 1. 2018 se v Nymburku konal kemp celostátní kemp házenkářských nadějí chlapců narozených v ročníku 2002.

60 vybraných hráčů absolvovalo náročný program, který obsahoval testování fyzické výkonnosti, dovednostní soutěže, obsáhlé tréninkové jednotky a v neposlední řadě náročný turnaj, ve kterém hráči změřili své síly se svými spolubojovníky.

Náš kraj reprezentovalo 8 hráčů. Jmenovitě se jednalo o Erika Kašpara z HBC Olomouc 1966, Antonína Vodičku, Jana Vysloužila, Bohumila Možíše, Davida Schaffnera z Velké Bystřice, Marka Šebestu ze Žeravic a brankáře Vojtu Záchu z Velké Bystřice a Marka Kročila z HBC Olomouc 1966.

V testování fyzické výkonnosti – speciálně v disciplíně Beep test, si zaslouží zmínit vynikající výkon Erika Kašpara, který v testu vydržel až do třináctého levelu a disciplínu jednoznačně ovládl. Velmi dobře se prezentovali Jan Vysloužil a Bobo Možíš v soutěži sedmimetrových hodů, v níž se umístili mezi prvními šesti nejúspěšnějšími. Všechny disciplíny kluci zvládli velmi dobře a rozhodně svými výkony neudělali žádnou ostudu. To samé platí i o herním projevu. Kluci byli naprosto vyrovnanými partnery svým spoluhráčům, bojovali a snažili se ze sebe dostat maximum.

Do výběru týmu A byli nakonec vybráni spojka Tony Vodička a levoruká křídla Bobo Možíš a Marek Šebesta.

Všem našim hráčům patří obrovská pochvala za vzornou reprezentaci Olomouckého kraje a to jak na hřišti, tak mimo něj. Bylo velmi příjemné pracovat s touto skupinkou velmi nadějných hráčů, kterým přejeme, aby jim nadšení a nasazení vydrželo i nadále.

Poděkování patří Olomouckému krajskému svazu házené, který se postaral o veškeré organizační záležitosti a umožnil klukům účast na této akci.

Více zde ...

Trenérský seminář 13. 1. 2017

17.1.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

V sobotu 13. 1. 2018 se pod hlavičkou RHC DHK Zora Olomouc a RHC Velká Bystřice uskutečnil seminář pro trenéry, kteří se věnují mládeži, konkrétně našim nejmladším a začínajícím. Seminář byl celý v režii pana Jiřího Šimka, mládežnického trenéra s 35tiletou praxí, který se zaměřuje právě na to, jak učit úplné začátečníky tak, abychom je naučili to, co potřebujeme a zároveň je házenou nadchli.

Desítka posluchačů se ve třech blocích dozvěděla spoustu nových poznatků, některá cvičení si vyzkoušela na vlastní kůži, měla možnost kdykoli pokládat otázky a srovnávat své vlastní zkušenosti.

Ukázky nám předváděli svěřenci pana Šimka, kteří vydrželi celý seminář ve vysokém tempu a zároveň byli velmi hodní a disciplinovaní.

Mezi účastníky byli začínající trenéři, ale zároveň i již zkušení lídři několika týmů. Zájem všech přítomných se vzdělávat nás velmi těší a rádi podobný seminář kdykoli zopakujeme.

Více zde ...

konference mládeže 6. – 7. 1. 2018

16.1.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

O víkendu 6. a 7. 1. 2018 se v hale DHK Zora Olomouc sešlo přes 200 účastníků Konference mládeže, mezi nimiž byli i trenéři ČR a SR absolvující školení Master Coach. Posluchači se mohli těšit na náročný víkendový program.

Sobota byla z větší části pod taktovkou francouzského lektora Paula Landureho, který se v průběhu dne věnoval nácviku RÚ, obrany proti němu, spolupráci pivota a spojky a svůj blok uzavřel přednáškou o spolupráci spojek a křídel.

Francouze svými přednáškami doplnili také tuzemští lektoři a to Mgr. Michal Valenta, který měl praktickou ukázku atletické přípravy sportovců zaměřenou na rozvoj rychlosti a koordinace a Mgr. Jiří Dub, který sobotní program uzavřel výukou na plaveckém stadionu a věnoval se kondiční přípravě a regenerace ve vodním prostředí.

V neděli se pokračovalo hned od rána v ostrém tempu. Lektor Dušan Poloz nám předal něco ze svých zkušeností z angažmá v Norsku, ve svém tréninkovém čase se věnoval rychlému útoku. Brankářskou specializaci nemohl mít na starosti nikdo jiný než Lenka Černá, která holkám předala několik cenných rad a trenérům předala širokou škálu tréninkových cvičení přímo pro brankáře.

Celý víkend uzavřel Václav Riedl, který nám předal poznatky ze semináře v Německu.

Velkou pochvalu si zaslouží dorostenky DHK Zora Olomouc a dorostenci Velké Bystřice, kteří se snažili plnit náročné požadavky lektorů.

Více zde ...

Minikemp pro mladší žactvo

5.12.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Minikemp pro mladší žactvo

V pátek 1. 12. 2017 se odehrál poslední minikemp pro mladší žactvo v tomto roce.

16 statečných se nejprve věnovalo průpravným hrám, koordinaci, štafetovým hrám a nechyběly ani závody na gymballech.

Když měli sportovci první část kempu za sebou, následovala část házenkářská a jak už je dobrým zvykem, věnovali jsme se především herním činnostem jednotlivce.

Minikemp proběhl jako vždy ve velmi příjemné atmosféře, kterou navodila snaha a energie mladých házenkářů a házenkářek. Všem zúčastněným děkujeme za příjemný závěr pestrého roku. Přejeme klidné a veselé svátky a ve stejném duchu se těšíme v následujícím roce 🙂

 

 

Více zde ...
1. stránka z celkem 1112345...10...Poslední »
Copyright © 2015-2018 Regionální házenkářské centrum Házená Velká Bystřice & DHK Zora Olomouc | administrace | webdesign: it-balon.cz