Komentáře k akcím

Výběrový kemp dívek 2002/2003

22.3.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Výběrový kemp dívek ročníku 2002/2003

Středeční dopoledne 22. 3. 2017 patřilo přípravě talentovaných hráček narozených v ročníku 2002/2003.

Na hale DHK Zora Olomouc se sešlo 15 holek Olomouckého kraje na dalším tříhodinovém  kempu, na kterém se v první fázi věnovaly obranému postavení, zajišťování a spolupráci. Druhá část byla spojená s útočným agresivním náběhem, důraz byl kladen na správné pozice, postavení těla, náběh mezi dvě hráčky, správné načasování, odehrání míče apod.

Poslední část jsme vše převedly do hry, kde jsme po holkách chtěly vysoké herní nasazení.

Hráčky dostaly zabrat, se zátěží se popraly velmi dobře a my už se těšíme na další pokračování :)

 

Více zde ...

Výběrový kemp chlapci 2002/2003

17.3.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Výběrový kemp chlapci 2002/2003

Ve středu 15. 3: 2017 se v hale Na Letné ve Velké Bystřici sešlo 14 talentovaných kluků narozených v ročníku 2002/2003, aby pokračovalo v tréninkovém procesu.

Kluci mají za sebou tříhodinový blok, kdy v první části se věnovali správnému držení těla, koordinaci s míčem, kvalitě přihrávek a střelbě. Druhá část patřila správnému obrannému postavení, herním systémům a v poslední části jsme vše přenesli do hry.

Na hráčích je patrná fyzická únava z náročného programu, ale zároveň velká chuť se zlepšovat a pracovat na sobě.

Trénink proběhl ve velmi příjemné atmosféře a naštěstí bez zranění. Doufáme, že v podobném duchu a se stejným nasazením navážeme na další trénink v plánovaném dubnovém setkání. J

Více zde ...

Trenérský seminář

8.3.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

 

Trenérský seminář

V pondělí 6. 3. 2017 se na DHK Zora Olomouc uskutečnil další trenérský seminář, na který zavítalo přes 50 trenérů nejen z Olomouckého kraje.

Seminář byl zaměřený na moderní trendy v házené, koordinaci, kompenzační cvičení a základy výživy.

Jedním z lektorů byl Mgr. Jiří Procházka, který se věnoval právě kondici, kompenzačnímu cvičení, správnému provedení cviků a představil základní poznatky týkající se výživy sportovců. S názornými ukázkami mu pomohla děvčata z DHK Zora Olomouc – družstva starších žaček.

Po teoretické části následoval trénink interligového družstva žen DHK Zora Olomouc, na kterém se podíleli lektoři Lucka Fabíková a Jan Bělka, kteří se věnovali kondiční házené a obrannému postavení.

Seminář probíhal v příjemné atmosféře

Více zde ...

výběrový kemp dívky

27.2.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Ve čtvrtek 23. 2. 2017 patřila hala DHK Zora Olomouc výběru dívek narozených v ročníku 2002/2003. V dalším výběrovém kempu jsme svou energii věnovaly koordinaci, práci s míčem a rychlému pohybu na nohách, čemuž patřil první blok celého kempu a další dva bloky byly zaměřené na obranné činnosti, správnému postavení a zajišťování. Holky dostaly pořádně zabrat a nutno říct, že se k tomu postavily velmi zodpovědně a pokyny se snažily plnit.

V dalším pokračování naší přípravy navážeme na trénink, který právě proběhl, budeme se snažit holky zapojit do složitějších obranných systémů a zapojíme samozřejmě i útočné činnosti.

Doufáme, že holky i k dalším tréninkům přistoupí s odhodláním a chutí se dál zlepšovat J

Více zde ...

Výběrový kemp chlapci

27.2.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Ve středu 22. 2. 2017 se v hale ve Velké Bystřici sešlo 15 talentovaných hráčů narozených v ročníku 2002/2003.

Jednalo se o další tříhodinový blok, ve kterém jsme se zaměřili především na trénink obrany a obranných systémů a věnovali jsme se také nácviku rychlého útoku. Brankaři měli po většinu tréninkového času speciální brankařský trénink. Připojili se k nám v poslední třetině, kterou jsme věnovali hře.

Všichni vybraní hráči z celého Olomouckého kraje jsou velmi šikovní a za přístup k tréninku si zaslouží velkou pochvalu. Chtějí na sobě pracovat a nebojí se intenzivního tréninku.

 

Více zde ...

OTJ MINI + MLADŠÍ ŽACTVO

13.2.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

OTEVŘENÁ TRÉNINKOVÁ JEDNOTKA PRO MINI a MLADŠÍ ŽACTVO

 

Ve čtvrtek 9. 2. 2017 patřilo dopoledne na DHK ZORA Olomouc mladým házenkářům a házenkářkám patřícím do kategorie mini a mladšího žactva. Ve tříhodinovém bloku jsme se s trenérkou Monikou Vykoukalovou snažily věnovat potřebným dovednostem jako je koordinace, práce s míčem, spolupráce mezi sebou a dalším.

21 účastníků jsme si rozdělily do družstev, ve kterých se odehrávaly různé soutěže, štafetové hry a překážkové dráhy. Při práci s míčem byl kladen důraz na správné držení míče, správné provedení přihrávek a chytání míče. Podle plánu nám zůstal prostor i na zapojení hry do TJ, kdy jsme zdůrazňovaly osobní obranu a uvolnění se bez míče.

Všichni hráči i hráčky vydrželi celou TJ s velkým nasazením a snahou učit se, což je pro nás motivací a těšíme se na další spolupráci J

 

Více zde ...

OTJ STARŠÍ ŽACTVO

13.2.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

OTEVŘENÁ TRÉNINKOVÁ JEDNOTKA PRO STARŠÍ ŽACTVO

Ve středu 8. 2. 2017 se v hale Na Letné ve Velké Bystřici uskutečnila otevřená tréninková jednotka pro kategorii staršího žactva.

Na pomoc jsme si pozvaly interligové házenkářky DHK Zora Olomouc Katarinu Hvostálovou, Terezu Kubáčkovou a Kláru Sovovou.

Holky si pro účastníky připravily klasickou interligovou rozcvičku a potom se hráči a hráčky rozdělili na posty, na kterých jsou zvyklí se pohybovat a věnovali se individuálním útočným činnostem. Po této části jsme nově zařadili i hru, takže jsme mohli zapojit vše, co jsme před tím pilně tr

dav

dav

dav

dav

sdr

sdr

sdr

sdr

sdr

sdr

dav

dav

dav

dav

dav

dav

sdr

sdr

énovali.

Celý tříhodinový blok se odvíjel ve velmi příjemné atmosféře a všichni, kdo se TJ zúčastnili, si zaslouží velkou pochvalu za snahu a pozitivní přístup J

 

Více zde ...

Házenkářské naděje – dívky – Nymburk

31.1.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Kemp Házenkářských nadějí – dívky – ročník 2002

Ve dnech 18. – 21. 1. 2017 se uskutečnil další kemp HN tentokráte týkající se dívek narozených v ročníku 2002.

Za OLK byly nominovány tyto hráčky: Roupcová Claudie, Foretová Magda, Stuchlová Veronika, Kubálková Klára a Hejlová Štěpánka z DHK Zora Olomouc a Lenka Šebestová z SK Žeravice.

Kromě testování se děvčata zúčastnila mnoha tréninkových jednotek s trenéry krajských výběrů a odehrála náročný turnaj mezi sebou.

Osvěžením byla beseda s reprezentantkami ČR Kamilou Kordovskou a Petrou Kudláčkovou. Reprezentantky trpělivě odpovídaly na veškeré otázky mladých hráček, snažily se předat své dosavadní zkušenosti a motivovat své mladé nástupkyně k další práci.

Kemp byl po fyzické stránce velmi náročný, ovšem všechny nominované hráčky se předvedly ve výborném světle, do svých výkonů daly maximum, žádný problém nenastal ani mimo tréninkové jednotky.

Do týmu Elite se dostaly díky svým výkonům Claudie Roupcová a Magda Foretová, ale ani ostatní děvčata z našeho kraje se v žádném případě nemají za co stydět.

Pro všechny je kemp velkým poučením, že je třeba na sobě tvrdě pracovat i mimo vlastní trénink a pokud to budou myslet s házenou vážně, je třeba obětovat i něco navíc.

Kemp se pro naše hráčky naštěstí obešel bez zranění.

dav

dav

dav

dav

mde

mde

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

Více zde ...

Trenérský seminář pod taktovkou repre.

6.12.2016
/
Vložil/a: Lucie Fabíková
/
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

V pondělí 28.11. proběhl v hale DHK Zora Olomouc  dlouho očekávaný seminář pod taktovkou vedení reprezentačního družstva žen ČR. Seminář, který měl opravdu hojnou účast – přijelo nad 120 trenérů a trenérek z celé republiky -zahájil trenér interligových házenkářek DHK Zora Olomouc a asistent trenéra reprezentace Jan Bělka, který se zaměřil na netradiční kolektivní hry, které přispívají zejména k rozvíjení kolektivní spolupráce a team -buildingu a jejichž hlavním úkolem je pobavit a stmelit družstvo. Hry byly jak s míčem, tak i bez něj a všechny byly velmi inspirativní pro všechny věkové kategorie.

Druhá část semináře byla věnována brankářskému tréninku pod vedením asistenta reprezentačního trenéra žen ČR a zároveň asistenta reprezentačního trenéra mužů Slovenska Jiřího Mika, který ukázal nejen několik koordinačních a obratnostních specifických cvičení, ale také práci s netradičními pomůckami, které velmi přispívají k brankařském rozvoji. Získal jsme také spoustu inspiraci při brankářském tréninku jen s brankářkami, ale také při tréninku brankařů společně s ostatními hráči.

Po dvou praktických částech následovaly dvě teoretické, doplněné výkladem z vlastních zkušeností. Tu první měli psycholog reprezentačního družstva žen Michal Šafář a mentor a vedoucí družstva Petr Krob a ti vedli s trenéry debatu na téma individuálního přístupu k hráčům ve prospěch výkonu týmu, všichni diskutující uváděli spoustu příkladů z praxe a vyměňovali si své postřehy, což bylo pro všechny velmi přínosné, oba hlavní aktéři jsou navíc pověstní svým smyslem pro humor, takže se vše odvíjelo ve velmi pozitivní a příjemné náladě.

Celý seminář zakončil reprezentační trenér  žen ČR a trenér francouzského týmu Nantes Loire Atlantique Handball Jan Bašný , který všem poskytl cenné informace o tom, jak se pracuje s hráči, a potažmo týmem, na reprezentační úrovni, vše vždy ještě oživil svými osobními zkušenostmi, a také nám ukázal „francouzskou cestu“, tedy jak se to dělá v zemi olympijských vítězů. Velký prostor dal opět dotazům a debatě s trenéry.

Všichni přednášející  dostáli své pověsti dokonalých profesionálů a ukázali nám, jak se dělá házená na té nejvyšší úrovni, takže my jen doufáme, že jejich návštěva nebyla v Olomouci ojedinělá, ale že se s nimi na podobné akci opět brzy setkáme;-)

 

Více zde ...

Tréninkový minikemp hochů ročníku 2002 a 2003

27.11.2016
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Další sraz Olympijských nadějí hochů se konal 24. 11. 2016 ve Velké Bystřici.

Tréninkového minikempu se zúčastnilo 15 nominovaných hráčů z Olomouckého kraje, tři další byli omluveni.

Tříhodinová tréninková jednotka byla zaměřena na zlepšování herních činností jednotlivce a to jak obranných, tak útočných.

První hodinu jsme se věnovali obrannému postavení, bránění 1 na 1, průpravným hrám.

Druhou třetinu jsme naopak pilovali útočnou činnost, správný náběh, načasování, spolupráci mezi posty.

Ve třetí části jsme se snažili vše převést do hry.

Výběr ročníku je velmi šikovný, kluci jsou vnímaví a je na nich vidět snaha a chuť se zlepšovat.

V tomto roce se naposledy sejdeme 14. 12. 2016, kdy náš čeká celodenní přípravný turnaj v Kopřivnici.

img_20161124_1158231 img_20161124_1158131 img_20161124_1158021 img_20161124_1027011 img_20161124_1026441 img_20161124_1018541 img_20161124_1018311

Více zde ...
1. stránka z celkem 812345...Poslední »