Komentáře k akcím

Otevřená tréninková jednotka – středa mladší žactvo

11.10.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Otevřená tréninková jednotka

Ve středu 11. 10. 2017 proběhla první otevřená tréninková jednotka pro mladší žactvo. Zázemí nám poskytla hala Dopravních staveb na Roosveltově ulici.

Hráči a hráčky z Olomouckého kraje se věnovali manipulaci s míčem, průpravným hrám, pokračovali zlepšováním obranného postavení a vyzkoušeli si několik střeleckých cvičení. Trenérky se účastníkům snažily individuálně věnovat, kladly důraz na správné provedení všech cvičení a zlepšování naučených dovedností..

Tréninkové jednotky se zúčastnilo 20 házenkářů a házenkářek. Své zastoupení tu měly kluby DHK Zora Olomouc, Kostelec na Hané a Horka nad Moravou.

Tréninková jednotka zaměřená na zdokonalování herních činností jednotlivce rozhodně splnila svůj účel a my se těšíme na další spolupráci.

Více zde ...

tréninkový minikemp pro starší žactvo

10.10.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Minikemp pro starší žactvo

V úterý 11. 10. 2017 se na hale DHK Zora Olomouc odehrál další minikemp, který byl tentokrát otevřený pro kategorii staršího žactva.

V tříhodinovém bloku jsme se nejprve věnovali všeobecné průpravě, využili jsme inspirace z atletiky, zapojili jsme i úpolové hry a nemalý prostor jsme zkoušeli obratnostní cvičení na lavečkách.

Po pauze jsme se pustili do házenkářské specializace, kde jsme se věnovali herním činnostem jednotlivce. Děti prošly několika střeleckými cvičeními, na různých postech a s různými obměnami, ve kterých se snažily zlepšovat naučené dovednosti.

Skupina 14 hráčů a hráček si zaslouží velikou pochvalu za nasazení a vytvoření velmi příjemné atmosféry po celou dobu tréninku. Byla radost s takovou skupinkou pracovat 🙂

Více zde ...

Trenérský seminář 6. 10. 2017

6.10.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

V pátek 6. 10. 2017 se přes 50 trenérů se zúčastnilo trenérského semináře, který pořádalo RHC DHK Zora Olomouc a RHC Velká Bystřice. Bystřická hala na své půdě přivítala asistenta trenéra prvoligového fotbalového klubu Baníku Ostrava Mgr. Iva Gregovského.

První část semináře byla věnována inspiraci z jiných sportů, čehož se náš host přesně držel, ukázal nám prvky fotbalového tréninku, které lze velmi snadno transformovat na potřeby házené. Kluci si vyzkoušeli různá koordinační cvičení, core trénink a nakonec herní cvičení s míčem.

Po úvodní části pokračovala lektorka Mgr. Alena Vocilková, bývalá dlouholetá reprezentantka ČR a hráčka prvoligového dánského SonderjyskE, která nám poskytla inspiraci z dánského tréninku. Ani v této části nechyběly gymnastické prvky, koordinace, práce s míčem, velký důraz byl kladen na pohyb s míčem i bez míče.

Závěrečná část patřila herním činnostem jednotlivce, které si vzala na starosti Mgr. Lucka Fabíková, dlouholetá reprezentantka ČR, která nám předala zkušenosti z angažmá v Norsku a Německu. Nejprve se věnovala správné technice přihrávání a střelby, navazovaly útočné činnosti jednotlivce, uvolnění hráče s míčem a nevynechala ani obranné postavení.

Velkou pochvalu si zaslouží žáci a dorostenci Velké Bystřice, kteří čtyřhodinový blok zvládli s velkým nasazením a snahou něco se naučit.

Všem přítomným trenérům děkujeme za pozornost, doufáme, že seminář přinesl alespoň malinko něco zajímavého a použitelného a těšíme se na další spolupráci.

Tým RHC

Více zde ...

výběrový minikemp dívek

19.9.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

V úterý 19. 9. 2017 hostila DHK Zora Olomouc výběr dívek narozených v ročníku 2003.

Holky čekal tříhodinový blok, ve kterém se věnovaly v první polovině výkonnostním testům a  druhá polovina potom patřila zdokonalování herních činností jednotlivce. Většinu děvčat dobře známe z předchozích akcí, a proto jsme mohly plynule navázat na to, na co jsou již zvyklé. Celé dopoledne se odehrávalo ve velmi příjemné atmosféře, v plném nasazení a snaze se zlepšovat.

Příští měsíc se těšíme na další, doufejme, že stejně příjemnou spolupráci.

Více zde ...

Minikemp pro mini žáčky

14.9.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Ve čtvrtek  14.9. 2017 se na hale DHK Zora Olomouc uskutečnil první tréninkový minikemp pro kategorii mini žactva v této sezóně.

Skupina mladých házenkářů a házenkářek se v tříhodinovém bloku věnovala koordinaci, práci s míčem, gymnastické průpravě a první část jsme zakončili průpravnými hrami. Druhá část byla zaměřena na herní činnosti jednotlivce. Hráči  a hráčky se zdokonalovali v přihrávání a zpracování míče, uvolnění bez míče i s míčem a správnému postavení při střelbě.

S mladými sportovci se výborně spolupracovalo, náročné dopoledne zvládli s úsměvem na rtech, velmi se snažili a také každým pokusem zlepšovali.

Díky jejich nasazení a chuti na sobě pracovat se těšíme na další spolupráci J

 

Více zde ...

Sportovní víkend v Šantovce

10.9.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Házená v Šantovce.

V sobotu 9. a v neděli 10. září se v Galerii Šantovka konal Veletrh zájmových kroužků, jejichž zástupci měli za úkol představit náplň svých kroužků a zodpovědět zájemcům všechny jejich otázky. Většina zúčastněných měla také připraveny krátké ukázky, aby děti viděly, co vše by se mohly naučit.

Jedním z těchto kroužků byla i házená. Dostali jsme stánek hned naproti hlavnímu pódiu, kde se vše odehrávalo, takže tam bylo celý víkend hodně živo. Ve stánku se střídali dorostenky a interligové házenkářky DHK Zora Olomouc a dorostenci z Velké Bystřice.

Před stánkem jsme si postavili bránu, za kterou byl měřič rychlosti, a všichni si mohli vyzkoušet, jak rychlou mají střelu, dále mohli kolemjdoucí vyhrát zajímavé suvenýry, a také si mohli prohlédnout atraktivní házenkářská videa z českých soutěží, z nejlepších světových lig a také z letního dětského házenkářského kempu.

Zájemcům jsme rozdávali letáky s nabídkou místních klubů a propagační materiál, který nám poskytl Olomoucký krajský svaz házené.

Celý víkend jsme si při snaze přiblížit náš sport široké veřejnosti náramně užili 🙂

Více zde ...

TJ v rámci letního soustředění žáků STM Olomouc a Horky n.M.

24.8.2017
/
Vložil/a: Klára Sovová
/
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Ani mladší a starší žáci STM Olomouc a Horky nad Moravou, kteří spojili svojí své letní letní soustředění nezůstávají pozadu. Také pro ně si tentokrát Jana Spichalová, bývalá interligová hráčka připravila tréninkovou jednotku, která trvala hodinu a půl a ani jedna minutka nepřišla na zmar. Kluci absolvovali průpravné hry a cvičení, které byli zaměřené na rozvoj koordinace a všeobecné obratnosti, dále pak rozvoj rychlosti rychlosti, kdy mohli změřit své síly v různých soutěžích. Závěr patřil opět průpravným hrám kondičního charakteru, kdy byli žáci nuceni zapojit i prázdninami odpočatou hlavu. Kluci makali a poctivě se snaží co nejlépe připravit. My věříme, že jim takové nasazení vydrží a čeká je skvělá sezóna.

Více zde ...

TJ na letním soustředění minižactva v Žeravicích

21.8.2017
/
Vložil/a: Klára Sovová
/
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Také minižactvo v Žeravicích zahájilo letní soustředění, při této příležitosti je navštívili a připravili pro ně tréninkovou jednotku interligová hráčka týmu DHK Zora Olomouc Martina Salčáková a extraligový zuberský hráč Pavel Přikryl. Dvouhodinový trénink byl plný průpravných her, které skrývaly spoustu sprintů a házenkářských dovedností, které určitě děti uplatní ve své další házenkářské sezóně. I když některé věci, byly pro děti nové, poradily si s nimi na jedničku. Trenéři se snažili dát dětem cenné rady při každém cvičení a bylo vidět, jak se děvčata i chlapci snažili a pracovali, jak nejlépe to jen šlo. Oba trenéři si děti chválili a těšíme se tak na další spolupráci.

Více zde ...

Tréninková jednotka v rámci letní přípravy dorostenek Velké Bystřice

17.8.2017
/
Vložil/a: Klára Sovová
/
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

V pondělí 14. 8. 2017 jsme navštívili mladší i starší dorostenky ve Velké Bystřici, kterým právě začala letní příprava a pečlivě se chystají na novou sezónu. Děvčata pod vedením dvou interligových hráček, a to Martiny Salčákové a Kláry Sovové absolvovali dvouhodinovou tréninkovou jednotku, která byla zaměřena na zlepšení jejich rychlostních a silových dovedností. V rámci tréninku měli holky možnost vyzkoušet si také důkladné rozcvičení v podobě francouzské rozcvičky. Obě trenérky byly s výkonem děvčat spokojeny, s úsměvem na tváři tak opouštěly sportovní areál v Bystřici, kde dorostenky budou pokračovat v rozvoji svojí kondice.

Více zde ...

Olympijské naděje těsně před vrcholem

8.6.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

V pondělí 5. 6. 2017 měl dívčí výběr Olympijských nadějí svůj poslední trénink a tím uzavřel dvouletý cyklus pravidelné měsíční přípravy na Olympiádu dětí a mládeže konanou 24. – 29. 6. 2017 v Brně.

Vzhledem k tomu, že olympiáda se blíží mílovými kroky, tak tomu bylo přizpůsobeno i téma tohoto tréninku a tím byly útočné systémy a kombinace. Děvčata se – až na dva marody – sešla v plné počtu – a po průpravné části věnované rozběhání, protažení a průpravným hrám se šlo rovnou na „věc“ – už při střeleckých cvičeních do sebe holky vstřebávaly správné náběhy a křížový pohyb, aby pak vše spojily v herní kombinace s několika variantami. Aby to mělo ty správné grády, pozvaly jsme si posilu – trénink vedla bývalá reprezentantka a kapitánka interligového družstva DHK Zora Olomouc Jana Spíchalová , která ještě na závěr s děvčaty procvičila také souhru s pivotem.

Trénink splnil, co jsme očekávaly, děvčata si „oťukala“ dovednosti, které budeme dále prohlubovat a ladit při závěrečné fázi přípravy, kterou je třídenní soustředění v hale DHK Zora Olomouc, kde kromě házené budeme pracovat i na teambuildingu, a pak už nezbývá nic jiného než jen držet palce, aby se vše zúročilo ve správný čas na správném místě . na Olympiádě v Brně 24.- 29.6.2017 🙂

Více zde ...
1. stránka z celkem 912345...Poslední »
Copyright © 2015-2017 Regionální házenkářské centrum Házená Velká Bystřice & DHK Zora Olomouc | administrace | webdesign: it-balon.cz