Komentáře k akcím

minikemp výběru dívek 2004 – 2005

25.11.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Minikemp výběru dívek ročníku 2004/2005.

Ve středu 21.11. se na hale DHK Zora Olomouc sešly mladé házenkářky narozené v roce 2004 a 2005, aby předvedly své výkony v klasické testové baterii a samozřejmě potom ve hře samotné. Holky byly otestovány v disciplínách 2x15m sprint, 30m dribling, hod, pětiskok a 10x20m rychlostní vytrvalost. Děvčata se tréninku pustila s nadšením a chutí předvést co nejlepší výkony. Výsledky testování poslouží trenérům jako zpětná vazba, v čem se mohou holky dále rozvíjet.

Herní příprava spočívala opět v nácviku správného střeleckého postavení, spolupráci postů a správného náběhu.

Trénink byl ve vysokém tempu a velmi efektivní. S děvčaty se velmi dobře spolupracuje a je na nich vidět obrovský posun dopředu.

Více zde ...

Akce RHC OLK

19.11.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Akce RHC OLK

Minulý týden se RHC Olomouckého kraje aktivně zapojilo do několika akcí.

První z nich byl pravidelný středeční minikemp pro mini a mladší žáky, ve kterém jsme se již tradičně věnovali všeobecnému pohybovému rozvoji, koordinaci a spolupráci a ve druhé části kempu jsme opět snažili vylepšovat naučené házenkářské dovednosti.

Ve čtvrtek jsme jely na výlet do nedaleké Litovle, kde jsme se zúčastnily tréninkové jednotky starších žákyň DHK Litovel. Pokyn od trenérů, kteří si nás TJ pozvali, byl procvičit obranné i útočné činnosti jednotlivce. Toho jsme se snažily držet a holky dostaly docela zabrat. Za nasazení a přístup si zaslouží velkou pochvalu, bylo velmi příjemné s nimi spolupracovat a vidět, že na sobě chtějí tvrdě pracovat. Týden zakončil páteční tréninkový minikemp, který sloužil zároveň jako školení trenérů licence Master Coach a výběr chlapců narozených v roce 2004/2005 měl za úkol předvést požadované dovednosti. Po skončení školení jsme ještě s hráči navázali na předchozí tréninky, procvičili správné střelecké postavení a vše jsme poté zapojili do hry. Náročné dopoledne kluci zvládli na výbornou, své mateřské kluby reprezentovali v tom nejlepším slova smyslu. 🙂

Více zde ...

Pohybové hry předškoláků

14.11.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Nejen čistě házenou a mladými talenty se zabývá naše RHC, ale věnujeme se také všeobecné pohybové přípravě našich nejmenších, snad budoucích spoluhráčů a spoluhráček.

Jak jsme vás informovaly, máte možnost navštěvovat ve Velké Bystřici i v Olomouci kroužek pohybových her pro předškoláky, ve kterých si děti vyzkouší spoustu netradičních her, naučí se spolupráci a zažijí spoustu legrace.  V Olomouci jsme si například připravili sportovní halloweenskou party v kostýmech a včera jsme si vyzkoušeli náročnou překážkovou dráhu a spoustu dalších pohybových her.

Už nyní se těšíme na příští lekci, na kterou se opět pečlivě připravíme 🙂

Více zde ...

Přípravný trénink výběru dívek, turnaj RHC

24.10.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Čtvrtek a pátek 18.-19.10.2018 patřil výběrovým družstvům dívek narozených v roce 2004 a 2005. Dvacítka děvčat se nejprve ve čtvrtek sešla na přípravném tréninku, ve kterém jsme se kromě jiného zaměřili na nácvik obrany, především vysunutých obranných systémů. Na tento přípravný trénink v pátek navázal turnaj výběrů RHC, kdy na halu DHK Zora Olomouc zavítala družstva RHC Zlín, RHC Ostrava, RHC Brno a samozřejmě naše domácí hráčky RHC Olomouc. Na turnaji se nepočítalo skóre a byly „nařízeny“ vysunuté obranné systémy. Absolutně pro nás nebyl důležitý výsledek, ale herní prostor pro všechny zúčastněné hráčky, herní nasazení, plnění pokynů a celkový herní projev. S průběhem celého turnaje jsme velmi spokojeny, na hráčkách je vidět chuť do hry, pokroky, bojovnost a snaha. Všechna utkání byla velmi vyrovnaná a díky vysunutým měla ten správný náboj a spád. Děvčata si zaslouží velkou pochvalu za reprezentaci svých mateřských klubů a Olomouckého kraje celkově. Poděkování patří Olomouckému krajskému svazu házené, který zajistil rozhodčí a finanční prostředky k jejich účasti.

Více zde ...

minikemp pro starší žactvo

24.10.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Další minikemp tentokráte pro kategorii staršího žactva se odehrál ve středu 17.10.2018 na hale DHK Zora Olomouc. 16 hráčů a hráček se v první polovině kempu již tradičně věnovalo všestrannému pohybovému rozvoji, což měla výborně připravené naše lektorka Terka Bělková. Po velmi náročné úvodní části jsme se zaměřili na obrannou činnost, obranné postavení, práci nohou a spolupráci. Celý trénink měl díky nasazení účastníků velmi vysoké tempo a kvalitu. Byla radost pracovat mládeží, která je na tréninku dobrovolně a za účelem zlepšit a tvrdě na sobě pracovat.

 

Více zde ...

Minikemp pro kategorii mini+mladšího žactva

5.10.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Minikemp pro kategorii mini+mladšího žactva

Ve středu 3.10. 2018 se na hale DHK Zora Olomouc sešlo 21 mladých házenkářů a házenkářek, aby se zúčastnilo dalšího tréninkového minikempu. V tříhodinovém bloku se sportovci věnovali průpravným hrám, koordinaci pohybu a gymnastické průpravě pod vedením lektorky Terezky Bělkové. Herní činnosti jednotlivce, práci s míčem a spolupráci dvojic si vzala na starosti Lucka Fabíková. Děti se do všech aktivit pustily s velkým nasazením a zaujetím, snažily se plnit pokyny lektorů a celý minikemp proběhl ve velmi příjemné atmosféře. Za čtrnáct dní nás čeká další minikemp, tentokráte pro kategorii staršího žactva a my už se na něj moc těšíme.

Více zde ...

Turnaj výběru 2004-2005 kluci

30.9.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Pátek 28.9. 2018 byl pro většinu z nás volným svátečním dnem, ne však pro partu 16 vybraných
hochů narozených v roce 2004 a 2005. Ti se hned brzy ráno vydali na cestu do Karviné, kde je čekal
velmi náročný turnaj s ostatními týmy RHC.
Nejen kvůli turnaji jsme se sešli již o den dříve na přípravném minikempu, kde jsme si vyzkoušeli
několik základních věcí, které jsme chtěli na turnaji převést do praxe. Turnaje se zúčastnilo RHC Nové
Veselí, RHC Frýdek Místek, RHC Zubří, naše RHC a domácí RHC Karviná.
Tento turnaj měl svá specifická pravidla – musely se střídat celé sestavy, hrály se agresivní vysunuté
obrany a nepočítalo se skóre. Hra a turnaj celkově měl velmi pozitivní atmosféru, předvedené výkony
všech hráčů byly na opravdu vysoké úrovni, ve svižném tempu a k vidění byly velmi pěkné
házenkářské momenty.
Naši hráči jsou ze svých klubů velmi dobře připraveni, Olomoucký kraj reprezentovali jak na hřišti, tak
mimo něj a za přístup k oběma dnům zaslouží velikou pochvalu. I přestože mají všichni velmi náročné
soutěžní období a byla patrná únava, všichni se snažili vydat ze sebe maximum a předvést se v co
nejlepším světle.
Turnaj splnil veškerá očekávání, ukázal nám mezery, na kterých je potřeba zapracovat jak v obranné,
tak v útočné fázi a zároveň také ukázal naše silné stránky a pozitiva, na kterých se dá stavět dál. Na
mladé talenty se přišel podívat i jeden z našich nejlepších brankářů, reprezentant Martin Galja.
Poděkování patří Olomouckému krajskému svazu házené za zajištění dopravy a umožnění se turnaje
zúčastnit.

Více zde ...

Srpnová příprava

17.9.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

V měsíci srpnu se RHC OLK podílelo na přípravě hned několika klubů z Olomouckého kraje.

Na svá přípravná soustředění si nás pozvala družstva žáků z Horky nad Moravou, HBC Olomouc a Tatranu Litovel. Hráči a hráčky se věnovali všestranné přípravě a kondici a my jsme se snažili jim být co nejvíce nápomocni. I přes úmorná vedra se všechna družstva snažila makat na plno a spolupráce s nimi byla velmi příjemná a přínosná. Už nyní se těšíme na další spolupráci v průběhu celého soutěžního ročníku.

Více zde ...

Turnaj RHC – Bohunice

18.6.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

V sobotu jsme v hale v Bohunicích změřily síly s dívčími výběry talentovaných hráček narozených v ročníku 2003/2004.

Turnaje se zúčastnila RHC Ostrava, RHC Zlín, RHC Brno a naše RHC Olomouc. Stejně jako u kluků i tady se hrálo systémem každý s každým a hlavním cílem bylo odhalení nedostatků, na kterých je potřeba zapracovat.

Holky se po pomalejším rozjezdu postupně probouzely a ukazovaly v nejlepším světle. Zdobila je velmi tvrdá obrana a jistota obou brankářek, díky čemuž jsme získávaly míče a dostávaly se do gólových situací. Potom, co si na sebe holky postupně zvykly a získávaly větší a větší sebevědomí, začal se nám dařit i přechod do rychlého útoku a byly k vidění i velmi pěkné házenkářské akce. Zaváhání přišlo až v posledním utkání proti RHC Zlín, ve kterém jsme po celou dobu tahaly za kratší konec, a přestože chvílemi náš výkon působil i trochu odevzdaně, dokázala se děvčata ještě vyburcovat, soupeřky potrápit a nedat jim nic zadarmo. Konečná prohra o dva góly rozhodně nebyla ostudou. Zapracovat musíme na postupném útoku, střeleckém postavení a spolupráci mezi posty.

Celkově turnaj hodnotíme velmi pozitivně, naprosto splnil cíl, kvůli kterému jsme jej absolvovaly a již teď se těšíme na další pokračování, které nás čeká pravděpodobně v září.

Holky si zaslouží velkou pochvalu za vzornou reprezentaci kraje a poděkování patří Olomouckému krajskému svazu házené za zajištění prostředků na dopravu a občerstvení hráček.

Vám všem přejeme příjemné házenkářské prázdniny a v nové sezóně na shledanou…

 

Více zde ...

Turnaj RHC – chlapci 2003/2004

5.6.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Turnaj RHC

V sobotu 2.6.2018 se za vydatné podpory Olomouckého krajského svazu házené a vstřícnosti klubu Házená Velká Bystřice uskutečnil turnaj výběrových družstev RHC. Družstva byla složena z nejtalentovanějších hráčů narozených v ročníku 2003/2004.

Ve Velké Bystřici se představila družstva RHC Vysočina, RHC Karviná, RHC Frýdek Místek, RHC Zubří a RHC Velká Bystřice.

Hrálo se systémem každý s každým a kladl se důraz na to, aby každý z hráčů dostal stejný prostor na hrací ploše bez ohledu na výsledek utkání.

Turnaj byl velmi náročný, byla k vidění velmi kvalitní utkání, v nichž se hráči snažili předvést v co nejlepším světle. Kromě velmi pěkných akcí nám turnaj ukázal také naše slabiny, na kterých je třeba pečlivě pracovat. Jednou z těch základních je obrana, ve hře jeden na jednoho máme velké problémy a další velmi výrazný problém máme v zakončení střelby. Po neúspěšné střelbě nás soupeř trestá rychlým útokem a my se potom těžko gólově dotahujeme. Turnaj byl velkým přínosem pro další kroky v tréninku a přípravě talentované mládeže a my se již teď těšíme do Brna, kde stejným způsobem prověříme výkony našich děvčat.

Kluci si zaslouží velikou pochvalu za předvedené výkony, bojovnost a celkové nasazení.

  • V rámci turnaje se nám také podařilo podpořit dobrou věc, za což patří dík Vám všem, kteří jste byli přítomni a přispěli do sbírky pro bývalou házenkářku Elišku Hošicovou, která v těhotenství prodělala trombózu mozkových splavů, má dlouhou léčbu za sebou a ještě delší před sebou. Za jeden den konání turnaje jsme vybrali 4.025korun. V případě, že byste se chtěli také podílet, podrobnosti jsou zde: https://www.kontobariery.cz/Komu-pomahame/Komu-muzete-pomoci/Eliska-H.aspx
Více zde ...