Komentáře k akcím

Sportovní liga základních škol

22.4.2019
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Finále Sportovní ligy základních škol

Celá republika žije vítáním jara a užívá si Velikonočních svátků, ve Velké Bystřici se ale jeden svátek konal již o pár dní dříve. Jednalo se o Republikové finále školních základních škol, na jehož organizaci se podílela Masarykova ZŠ a MŠ Velká Bystřice a klub Házená Velká Bystřice z.s.

Do našich dvou sportovních hal se sjelo šest týmů děvčat a šest týmů chlapců, kteří se probojovali právě až k nám do celostátního finále. Ve dvou dnech děvčata a chlapci sehráli náročná utkání ve skupinách a podle umístění dále postupovali do bojů o celkové umístění.

K vidění bylo mnoho velmi pěkných a napínavých utkání, ve kterých nechybělo nasazení, bojovnost a chuť hrát. Mezi chlapeckými družstvy bylo i družstvo domácí pořádající školy. Kluci si za své výkony zaslouží velikánskou pochvalu. Přestože spousta z nich nejsou aktivními házenkáři, do hry se pustili s chutí a snahou vyzkoušet si, o čem tento náročný sport je. Kromě úvodního utkání s týmem ze ZŠ Zubří, byla všechna naše utkání do poslední chvilky vyrovnaná, a přestože nám konec vždy o kousek utekl, jednalo se z naší strany o příjemnou podívanou.

Přestože se všechna družstva opravdu snažila, obě kategorie měly vždy svého jasného favorita. U děvčat to byl pravidelný vítěz školních turnaj – ZŠ Křiby Zlín a u chlapců také účastník ze Zlínského kraje a několikanásobný vítěz podobných akcí – ZŠ Zubří.

Děvčata ze Zlína ve finále, která v přímém přenosu přenášela Česká televize, porazila holky ze ZŠ Ústí nad Labem a Zubřani si poradili se soupeřem z Lovosic a zaslouženě si odvezli zlaté medaile.

Nad akcí drží záštitu Asociace školních sportovních klubů, která z pověření MŠMT celý projekt financuje, podílí se na celkové organizaci a odvádí velmi dobrou práci.

Nemůžeme nezmínit, že turnaj proběhl v až nezvykle příjemné a přátelské atmosféře, na čemž mají nemalý podíl rozhodčí, které měl na starosti hlavní rozhodčí – Jiří Kräuter. Svůj úkol zvládl absolutně bezchybně a rozhodně si on i všichni zúčastnění rozhodčí zaslouží velkou pochvalu J.

Poděkování za hladký průběh turnaje zaslouží všichni, kteří se akci jakýmkoli způsobem podíleli: předseda klubu Házená Velká Bystřice pan Pavel Vodička, sportovní ředitelé na obou halách pan Vítězslav Matulík a pan učitel Ondřej Dostál, ředitelka školy paní Jana Raková, starosta města Velká Bystřice pan Marek Pazdera, patronka akce paní Lucie Fabíková, fotografka paní Kamila Petrová, profesionální zdravotníci – Nadšení Moravští záchranáři, jídelna Masarykovy ZŠ a MŠ Velké Bystřice, firma Nutrend  a v neposlední řadě všichni pomocníci, časoměřiči a patroni z řad studentů Masarykovy ZŠ a MŠ Velká Bystřice, kteří odvedli vynikající práci.

Speciální poděkování patří paní učitelce Evě Poděbradové a žákyni ZŠ VB Nicol Schmiedové, které zazpívaly hymnu ČR a připravily nám tím krásný a nezapomenutelný zážitek.

Za necelý měsíc nás čeká podobné akce, tentokráte pro mladší ročníky a my se na ni už těšíme. J

Celkové pořadí:

Chlapci:

KONEČNÉ POŘADÍ
1. místo ZŠ Zubří
2. místo ZŠ Antonína Baráka Lovosice
3. místo ZŠ a MŠ Nové Veselí
4. místo ZŠ Jičín, Železnická
5. místo 11. ZŠ Plzeň, Baarova
6. místo Masarykova ZŠ a MŠ Velká Bystřice

 

 

Dívky:

KONEČNÉ POŘADÍ
1. místo 17.ZŠ Křiby, Zlín
2. místo ZŠ Ústí nad Labem, Hluboká
3. místo ZŠ a MŠ Havlíčkův Brod, Wolkerova
4. místo ZŠ a MŠ Velká Polom
5. místo ZŠ Starý Jičín
6. místo ZŠ K. V. Raise Lázně Bělohrad
Více zde ...

Turnaj výběru RHC 2004- 2005 hoši

5.4.2019
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Turnaj výběru RHC 2004- 2005 hoši

Stejně jako děvčata i chlapci už mají za sebou další srovnávací turnaj výběru RHC. Tento turnaj se odehrál v Novém Veselí a byl pro naše kluky další velmi těžkou zkouškou a cennou zkušeností. Náročná utkání jsme sehráli s výběry RHC Karviná, RHC Frýdek Místek a RHC Nové Veselí. Hrálo se dvakrát 20 minut bez počítání skóre a důraz byl kladen stejně jako u dívek na vysunuté systémy obran. I přesto, že jsme jeli v malinko oslabené sestavě vlivem náhlých onemocnění, byli naši kluci naprosto vyrovnanými soupeři pro všechny týmy. V každém utkání jsme si vybrali slabší i silnější chvilky, celkově byl však náš výkon velmi příjemným překvapením. Po počátečním rozehrávání kluci začali plnit přesně pokyny, které jsme po nich chtěly, a v té chvíli byli v podstatě neporazitelní. Vynikající obrana je přesně to, na co chceme navazovat na dalším přípravném kempu, který plánujeme na květen a který bude sloužit jako příprava před finálovým turnajem výběru krajů v červnu 2019 v Ostravě. Všichni kluci zaslouží velkou pochvalu za nasazení a skvělou reprezentaci kraje. Poděkování patří Olomouckému krajskému svazu házené za zajištění dopravy na turnaj.

Více zde ...

Turnaj RHC dívek v Brně

27.3.2019
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Turnaj RHC Brno – 26. 3. 2019

V úterý 26.3.2019 se v brněnská bohunické hale odehrál další kontrolní turnaj RHC mezi výběry dívek narozených v ročnících 2004/2005.

Turnaj se odehrál mezi RHC Zlín, RHC Brno, RHC Ostrava a naše RHC Olomouc.

Hrálo se systémem každý s každým, kladl se důraz na vysunuté obrany a opět se hrálo bez počítání skóre. Šlo nám především o předvedenou hru a plnění úkolů než výsledek na tabuli.

První utkání jsme odehrály proti domácímu týmu. Rozjezd byl maličko rozpačitý, trvalo nám, než jsme se rozpohybovaly a dostaly do zápasu. Jakmile se nám to ale povedlo, byly jsme velmi dobrým týmem, který se prezentoval vynikající obranou, která nepostrádala tvrdost, spolupráci a nasazení. Na ukázkovou práci v obraně jsme navázaly také kvalitním útokem a díky tomu všemu jsme hrály naprosto vyrovnaná utkání se všemi soupeřkami.

Holky si za přístup k turnaji zaslouží obrovskou pochvalu. Jejich výkon nás velmi mile překvapil a povzbudil do další práce.

Poděkování patří Olomouckému krajskému svazu házené za spolufinancování dopravy.

Všechna děvčata ještě jednou moc chválíme a zároveň oceňujeme práci trenérů mateřských klubů.

Více zde ...

Specializovaný kemp – Zubří 21.-22.3.2019

26.3.2019
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

 

Specializovaný kemp – Zubří 21.-22.3.2019

Ve dnech 21. a 22. 3. 2019 se v zuberské házenkářské hale uskutečnil již druhý specializovaný kemp pro spojky a brankáře narozené v roce 2004/2005. Akce byla společná pro RHC Zubří, RHC Velká Bystřice a RHC DHK Zora Olomouc.

Po prvním úspěšném pokusu jsme chtěli v tomto projektu pokračovat a navázat tam, kde jsme skončili. I tentokrát jsme přidali něco nového a to přednášku o správné výživě, která jde ruku v ruce s tréninkem a zvyšováním výkonnosti. Snažili jsme se hráčům a hráčkám ukázat, že správná životospráva, dobře zvolená a pravidelná strava je nedílnou součástí každodenní přípravy sportovce a že pokud to myslíme opravdu vážně a od svého těla chceme nějaký výkon, musíme se o něj také zodpovědně postarat a dát mu vše potřebné.

O teoretickou přednášku doplněnou diagnostikou fyzických předpokladů každého zúčastněného se postaral kondiční trenér a výživový specialista Pavel Nováček, který nám také připravil i speciální jídelníček přímo na míru. Zajistil nám také kondiční trénink, ve kterém se kluci i holky opravdu pořádně zapotili a opět vyzkoušeli něco, k čemu se běžně nedostanou.

Součástí specializovaného kempu byl také trénink rychlého útoku, o který se postaral trenér A Týmu HC Zubří pan Dušan Poloz.

V dalších tréninkových jednotkách jsme se zaměřili na obranné postavení a obrannou činnost celkově. Z přístupu mladých talentů jsme měli velikou radost, do všeho šli na plno a s velkým nasazením. Na závěr kempu jsme si vyslechli i zpětnou vazbu od samotných účastníků a díky jejich reakci jsme se utvrdili v tom, že naše snaha má smysl a rozhodně v tom hodláme pokračovat :). Proto se již teď těšíme na další kemp v podobném duchu, který směřujeme zase do Olomouce a o jehož podrobnostech Vás budeme včas informovat…

Více zde ...

Specializovaný kemp

13.2.2019
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Z neděle 10. 2. 2019 na pondělí 11. 2. 2019 se v hale DHK Zora Olomouc sešlo 21 mladých házenkářů a házenkářek, aby se zúčastnili nového projektu ve spolupráci tří regionálních házenkářských center. Na akci se podílelo RHC Zubří, RHC Velká Bystřice a děvčata zastupovalo RHC DHK Zora Olomouc. Kemp byl zaměřen na rozvoj individuálních dovedností a tentokráte jsme se rozhodli pro skupinu spojek a brankářů. Ve dvou dnech se mladí talenti zúčastnili pěti tréninkových jednotek, které nebyly ani trochu jednoduché a vyžadovaly od všech velké nasazení. Brankářům se věnoval pan Jiří Mika, který má dlouholeté zkušenosti nejen hráčské ale také trenérské a to na nejvyšších úrovních. V neděli jsme se na poslední tréninkovou jednotku vydali do nedalekého fitness centra, kde se nám podařilo dostat k jednomu z nejvyhledávanějších kondičních trenérů v Olomouci. V jeho workout areně dostali naši hráči a hráčky pořádně zabrat, ale musíme říct, že se k výzvě postavili čelem a obzvlášť děvčata šla do všeho naprosto neohroženě. Náročný nedělní program jsme zakončili regenerací a zaslouženým odpočinkem. V pondělí jsme navázali na předchozí den a hned od brzkého rána jsme pokračovali ve zdokonalování individuálních dovedností. Celý kemp jsme zakončili herní tréninkovou jednotkou, ve které jsme se snažili začlenit možnost přečíslení a jeho využití.

Všichni hráči a hráčky si za nasazení a přístup k tréninkům zaslouží velkou pochvalu, únava byla znatelná, ale přesto byla vidět snaha a chuť se zdokonalovat. Pokud si to mladí házenkáři užili aspoň trochu tak jako my, trenéři, je to pro nás velkým povzbuzením do další práce a už nyní plánujeme pokračování podobné akce, takže se máme na co těšit. 🙂

Více zde ...

Házená pomáhá

19.12.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Házená pomáhá

Dne 15.12.2018 se v hale Na Letné ve Velké Bystřici konal další ročník charitativní akce pod názvem „ Házená pomáhá“.

Dovolte nám, abychom co nejsrdečněji poděkovali úplně všem, kteří se podíleli na možnosti tuto akci uspořádat. Velké díky patří klubu Velká Bystřice za parádní zázemí a umožnění konání akce, hvězdným hráčům a hráčkám za skvělý zápas a jejich účast, sponzorům a obrovské díky hlavně vám všem za vaši podporu, ať už jste přispěli jakýmkoliv způsobem. ☺Věříme, že jste si akci užili stejně jako my. Společně se nám podařilo něco neskutečného, posunuli jsme hranici o velký kus dál a na oddělení dětské hematologie a hemato-onkologie v Olomouci poputuje 90.670,- Kč. Házená je týmový sport plný bojovnosti a my jsme včera byli právě jeden velký tým, který bojoval za stejný cíl. Ještě jednou MOC DĚKUJEME!

Více zde ...

minikemp výběru dívek 2004 – 2005

25.11.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Minikemp výběru dívek ročníku 2004/2005.

Ve středu 21.11. se na hale DHK Zora Olomouc sešly mladé házenkářky narozené v roce 2004 a 2005, aby předvedly své výkony v klasické testové baterii a samozřejmě potom ve hře samotné. Holky byly otestovány v disciplínách 2x15m sprint, 30m dribling, hod, pětiskok a 10x20m rychlostní vytrvalost. Děvčata se tréninku pustila s nadšením a chutí předvést co nejlepší výkony. Výsledky testování poslouží trenérům jako zpětná vazba, v čem se mohou holky dále rozvíjet.

Herní příprava spočívala opět v nácviku správného střeleckého postavení, spolupráci postů a správného náběhu.

Trénink byl ve vysokém tempu a velmi efektivní. S děvčaty se velmi dobře spolupracuje a je na nich vidět obrovský posun dopředu.

Více zde ...

Akce RHC OLK

19.11.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Akce RHC OLK

Minulý týden se RHC Olomouckého kraje aktivně zapojilo do několika akcí.

První z nich byl pravidelný středeční minikemp pro mini a mladší žáky, ve kterém jsme se již tradičně věnovali všeobecnému pohybovému rozvoji, koordinaci a spolupráci a ve druhé části kempu jsme opět snažili vylepšovat naučené házenkářské dovednosti.

Ve čtvrtek jsme jely na výlet do nedaleké Litovle, kde jsme se zúčastnily tréninkové jednotky starších žákyň DHK Litovel. Pokyn od trenérů, kteří si nás TJ pozvali, byl procvičit obranné i útočné činnosti jednotlivce. Toho jsme se snažily držet a holky dostaly docela zabrat. Za nasazení a přístup si zaslouží velkou pochvalu, bylo velmi příjemné s nimi spolupracovat a vidět, že na sobě chtějí tvrdě pracovat. Týden zakončil páteční tréninkový minikemp, který sloužil zároveň jako školení trenérů licence Master Coach a výběr chlapců narozených v roce 2004/2005 měl za úkol předvést požadované dovednosti. Po skončení školení jsme ještě s hráči navázali na předchozí tréninky, procvičili správné střelecké postavení a vše jsme poté zapojili do hry. Náročné dopoledne kluci zvládli na výbornou, své mateřské kluby reprezentovali v tom nejlepším slova smyslu. 🙂

Více zde ...

Pohybové hry předškoláků

14.11.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Nejen čistě házenou a mladými talenty se zabývá naše RHC, ale věnujeme se také všeobecné pohybové přípravě našich nejmenších, snad budoucích spoluhráčů a spoluhráček.

Jak jsme vás informovaly, máte možnost navštěvovat ve Velké Bystřici i v Olomouci kroužek pohybových her pro předškoláky, ve kterých si děti vyzkouší spoustu netradičních her, naučí se spolupráci a zažijí spoustu legrace.  V Olomouci jsme si například připravili sportovní halloweenskou party v kostýmech a včera jsme si vyzkoušeli náročnou překážkovou dráhu a spoustu dalších pohybových her.

Už nyní se těšíme na příští lekci, na kterou se opět pečlivě připravíme 🙂

Více zde ...

Přípravný trénink výběru dívek, turnaj RHC

24.10.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Čtvrtek a pátek 18.-19.10.2018 patřil výběrovým družstvům dívek narozených v roce 2004 a 2005. Dvacítka děvčat se nejprve ve čtvrtek sešla na přípravném tréninku, ve kterém jsme se kromě jiného zaměřili na nácvik obrany, především vysunutých obranných systémů. Na tento přípravný trénink v pátek navázal turnaj výběrů RHC, kdy na halu DHK Zora Olomouc zavítala družstva RHC Zlín, RHC Ostrava, RHC Brno a samozřejmě naše domácí hráčky RHC Olomouc. Na turnaji se nepočítalo skóre a byly „nařízeny“ vysunuté obranné systémy. Absolutně pro nás nebyl důležitý výsledek, ale herní prostor pro všechny zúčastněné hráčky, herní nasazení, plnění pokynů a celkový herní projev. S průběhem celého turnaje jsme velmi spokojeny, na hráčkách je vidět chuť do hry, pokroky, bojovnost a snaha. Všechna utkání byla velmi vyrovnaná a díky vysunutým měla ten správný náboj a spád. Děvčata si zaslouží velkou pochvalu za reprezentaci svých mateřských klubů a Olomouckého kraje celkově. Poděkování patří Olomouckému krajskému svazu házené, který zajistil rozhodčí a finanční prostředky k jejich účasti.

Více zde ...