Komentáře k akcím

Turnaj RHC – Bohunice

18.6.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

V sobotu jsme v hale v Bohunicích změřily síly s dívčími výběry talentovaných hráček narozených v ročníku 2003/2004.

Turnaje se zúčastnila RHC Ostrava, RHC Zlín, RHC Brno a naše RHC Olomouc. Stejně jako u kluků i tady se hrálo systémem každý s každým a hlavním cílem bylo odhalení nedostatků, na kterých je potřeba zapracovat.

Holky se po pomalejším rozjezdu postupně probouzely a ukazovaly v nejlepším světle. Zdobila je velmi tvrdá obrana a jistota obou brankářek, díky čemuž jsme získávaly míče a dostávaly se do gólových situací. Potom, co si na sebe holky postupně zvykly a získávaly větší a větší sebevědomí, začal se nám dařit i přechod do rychlého útoku a byly k vidění i velmi pěkné házenkářské akce. Zaváhání přišlo až v posledním utkání proti RHC Zlín, ve kterém jsme po celou dobu tahaly za kratší konec, a přestože chvílemi náš výkon působil i trochu odevzdaně, dokázala se děvčata ještě vyburcovat, soupeřky potrápit a nedat jim nic zadarmo. Konečná prohra o dva góly rozhodně nebyla ostudou. Zapracovat musíme na postupném útoku, střeleckém postavení a spolupráci mezi posty.

Celkově turnaj hodnotíme velmi pozitivně, naprosto splnil cíl, kvůli kterému jsme jej absolvovaly a již teď se těšíme na další pokračování, které nás čeká pravděpodobně v září.

Holky si zaslouží velkou pochvalu za vzornou reprezentaci kraje a poděkování patří Olomouckému krajskému svazu házené za zajištění prostředků na dopravu a občerstvení hráček.

Vám všem přejeme příjemné házenkářské prázdniny a v nové sezóně na shledanou…

 

Více zde ...

Turnaj RHC – chlapci 2003/2004

5.6.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Turnaj RHC

V sobotu 2.6.2018 se za vydatné podpory Olomouckého krajského svazu házené a vstřícnosti klubu Házená Velká Bystřice uskutečnil turnaj výběrových družstev RHC. Družstva byla složena z nejtalentovanějších hráčů narozených v ročníku 2003/2004.

Ve Velké Bystřici se představila družstva RHC Vysočina, RHC Karviná, RHC Frýdek Místek, RHC Zubří a RHC Velká Bystřice.

Hrálo se systémem každý s každým a kladl se důraz na to, aby každý z hráčů dostal stejný prostor na hrací ploše bez ohledu na výsledek utkání.

Turnaj byl velmi náročný, byla k vidění velmi kvalitní utkání, v nichž se hráči snažili předvést v co nejlepším světle. Kromě velmi pěkných akcí nám turnaj ukázal také naše slabiny, na kterých je třeba pečlivě pracovat. Jednou z těch základních je obrana, ve hře jeden na jednoho máme velké problémy a další velmi výrazný problém máme v zakončení střelby. Po neúspěšné střelbě nás soupeř trestá rychlým útokem a my se potom těžko gólově dotahujeme. Turnaj byl velkým přínosem pro další kroky v tréninku a přípravě talentované mládeže a my se již teď těšíme do Brna, kde stejným způsobem prověříme výkony našich děvčat.

Kluci si zaslouží velikou pochvalu za předvedené výkony, bojovnost a celkové nasazení.

  • V rámci turnaje se nám také podařilo podpořit dobrou věc, za což patří dík Vám všem, kteří jste byli přítomni a přispěli do sbírky pro bývalou házenkářku Elišku Hošicovou, která v těhotenství prodělala trombózu mozkových splavů, má dlouhou léčbu za sebou a ještě delší před sebou. Za jeden den konání turnaje jsme vybrali 4.025korun. V případě, že byste se chtěli také podílet, podrobnosti jsou zde: https://www.kontobariery.cz/Komu-pomahame/Komu-muzete-pomoci/Eliska-H.aspx
Více zde ...

Ukázková TJ v Hranicích

14.5.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

V pondělí 14. 5. 2018 jsme měly úžasnou příležitost poznat 34 velmi šikovných mini žáků z Hranic. Trenéři si nás pozvali, abychom s dětmi procvičily obranné postavení, kontakt s hráči, uvolnění se pro míč a další velmi důležité dovednosti. S dětmi jsme se mimo jiné pustily do průpravných her, ve kterých nechyběla obratnost, rychlost a hodně času jsme věnovaly úpolovým hrám, ve kterých se děti pořádně vyřádily. V závěru jsme vyzkoušely také střelbu a vše zakončily soutěživou hrou. Celá tréninková jednotka nám velmi rychle utekla a už teď se těšíme na další možnost spolupráce s touto skupinkou J.

Více zde ...

Minikemp pro kategorii staršího žactva

9.5.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Středa 9.5. patřila opět házenkářskému minikempu, na kterém se sešlo 18 hráčů a hráček nejen z Olomouckého kraje. Jako již tradičně se nejdříve všichni společně zahřáli a pobavili při průpravných hrách, rozvoji všestrannosti a obratnosti a úpolových hrách, což měla na starosti jako vždy výborná Terka Windischová, která dala mladým házenkářům a házenkářkám pořádně zabrat. Po krátké pauze na občerstvení jsme se vrhli na házenkářské dovednosti, ve kterých jsme kladli důraz na individuální uvolnění, rychlý pohyb nohou, střelecké postavení a na své si ve velké míře přišli i brankaři. Opět se nám potvrdilo, že pokud na tréninky chodí hráči a hráčky, kteří na sobě chtějí pracovat a jsou ochotni do všeho jít na plno, je radost s nimi pracovat a sledovat jejich pokroky. Všichni si zaslouží velkou pochvalu a my už se těšíme na další trénink 🙂

Více zde ...

Minikemp pro kategorii mini a mladšího žactva

2.5.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Ve středu 2.5.2018 jsme tréninkovou jednotku věnovali kategorii mini a mladšího žactva. 18 šikovných sportovců a sportovkyň se vrhlo na náročnou všestrannou přípravu pod vedením lektorku Terezy Windischové, která si pro děti připravila cvičení na lavečkách, průpravné hry na koordinaci a spolupráci při kterých využila mnoho netradičních pomůcek a nechyběla ani balanční cvičení na gymballech. Po tomto nabitém úvodu jsme přešli k práci s míčem, přihrávkám, správnému náběhu, uvolnění se bez míče a vše jsme zakončili střelbou, které předcházela koordinační cvičení. Trénink proběhl bez sebemenších komplikací a my už se těšíme na další setkání.

Více zde ...

Minikemp pro kategorii staršího žactva

30.4.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Další velmi šikovná skupina mladých házenkářů a házenkářek se sešla ve středu 25.4.2018 v hale DHK Zora Olomouc, aby si vyzkoušela další z tříhodinových tréninkových jednotek.

V první části minikempu se tentokrát věnovali všestranné přípravě pod vedením lektorky Terezky Windischové, která si pro mladé sportovce připravila velmi zajímavý a náročný program od rozcvičení, přes průpravné hry až po zpevňovací cvičení. Po krátké pauze následovala již klasicky část házenkářská, ve které jsme se opět zaměřili na individuální dovednosti, práci s míčem, uvolnění a mnoho dalšího. Hráči a hráčky se do tréninku pustili s chutí a trénink velmi rychle utekl nejen nám trenérům, ale mladým sportovcům. Na další shledání s touto kategorií se těšíme již  9.5. 2018. 🙂

Více zde ...

minikemp pro kategorii mini a mladší žactvo

14.4.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Další minikemp pro kategorii mini a mladšího se uskutečnil 11.4.2018 na hale DHK Zora Olomouc. Mladí házenkáři a házenkářky se nejprve společně s interligovou házenkářkou Klárou Sovovou pustili do spousty průpravných zábavných her, ve kterých jsme se zaměřili na rychlost, spolupráci, obratnost a poté jsme navázali na naučené házenkářské dovednosti. V tréninku nechyběl důraz na správné postavení, natažení odhodové paže, správný náběh, uvolnění se bez míče a spousta dalšího. Skupina dětí byla výborná a nadšená z každé možnosti se něco přiučit a my se už teď moc těšíme na další setkání.

Více zde ...

výběrový kemp ON dívek

14.4.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

V úterý 10.4.2018 se 21 talentovaných hráček narozených v ročníku 2004/2005 sešlo na hale DHK Zora Olomouc, aby zabojovaly o místo v užším výběru Olomouckého kraje. Po úvodní části, ve které jsme se stejně jako u kluků věnovali házenkářským dovednostem, správnému náběhu, spolupráci mezi posty a střelby z postů, byly dívky rozděleny do družstev, aby předvedly své dovednosti v herních situacích. Dvouhodinový blok probíhal bez komplikací a ve vysokém tempu. Všechny hráčky si za svůj přístup zaslouží velkou pochvalu a na většinu se těšíme na následujícím kempu. 🙂

Více zde ...

Výběrový kemp talentované mládeže ročníku 2004/2005

5.4.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Na další výběrový kemp talentované mládeže narozené v ročníku 2004/2005 jsme se vrhli hned po Velikonocích.

V úterý 3. 4. 2018 se na hale DHK Zora Olomouc sešlo 25 mladých házenkářů, kteří i přesto, že většina z nich měla za sebou náročný turnaj Prague Handball Cup, podali velmi dobré výkony a o svou účast ve výběrovém družstvu skutečně zabojovali.

Nejprve jsme se věnovali herním činnostem jednotlivce, házenkářským dovednostem a spolupráci mezi posty a poté jsme změřili síly v utkání. Kluci plnili vše s nasazením a odhodláním, díky čemuž se velmi těšíme na další kemp a spolupráci.

Více zde ...

Spolupráce se zahraničním lektorem

11.3.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Od středy 7. 3. do soboty 10. 3. 2018 měli všichni příznivci házené velkou možnost vyzkoušet si spolupráci se zahraničním lektorem.

Díky spolupráci RHC DHK Zora Olomouc, RHC Velká Bystřice a FTK Univerzity Palackého v Olomouci jsme dostali příležitost přivítat u nás významného házenkářského hosta, kterým byl německý velezkušený trenér Dago Oliver Leukefeld, jenž je mimo jiné držitelem licence EHF Master Coach, bývalý trenér německé ženské reprezentace, byl i trenérem vítězného družstva v ženské bundeslize a má za sebou mnoho dalších házenkářských zkušeností.  Jeho pobyt zde byl opravdu nabitý, ve středu se dopoledne věnoval dívkám, patřícím do širšího výběru Olympijských nadějí Olomouckého kraje a odpoledne na něj čekal výběr Olympijských nadějí chlapců. Po tréninkových jednotkách s naší talentovanou mládeží jsme se mohli těšit na trenérský seminář, kterého se zúčastnilo zhruba 70 trenérů nejen z Olomouckého kraje. Po náročném středečním házenkářském maratonu jsme pokračovali ve čtvrtek, kdy se Dago v tříhodinovém dopoledním bloku věnoval našim nejmenším, kteří i přes jarní prázdniny a velkou nemocnost přišli v hojném počtu a do tréninku se pustili s chutí. Po krátké obědové přestávce jsme čtvrteční blok uzavřeli starším žactvem. Holky a kluci pod vedením německého lektora s velkým nasazením trénovali rozhodovací proces v házené, což bylo hlavním obsahem všech TJ a trenérského semináře. V pátek a v sobotu byl náš host součástí výuky trenérské licence A, kterou pořádá Fakulta tělesné výchovy na Univerzitě Palackého v Olomouci. Trenéři a trenérky zvyšující si svou kvalifikaci si mohli vyslechnout zkušenosti s tréninkem rychlého útoku, obranných systémů 1:2:3 a 1:5, spolupráce spojky s pivotem a spojky s křídlem, rozhodovacích procesů a hry v početní nerovnováze. Náročný házenkářský program proběhl ve velmi příjemné atmosféře, získali jsme spoustu nových námětů, hráčky a hráči mají zase novou zkušenost, se kterou mohou dále pracovat. Vše by se neodehrálo bez vydatné pomoci FTK UP Olomouc, Olomouckého krajského svazu házené a spolupráci RHC DHK Zora Olomouc a RHC Velká Bystřice, za což všem patří veliké poděkování.

Více zde ...
1. stránka z celkem 1212345...10...Poslední »
Copyright © 2015-2018 Regionální házenkářské centrum Házená Velká Bystřice & DHK Zora Olomouc | administrace | webdesign: it-balon.cz