Komentáře k akcím

TJ na letním soustředění minižactva v Žeravicích

21.8.2017
/
Vložil/a: Klára Sovová
/
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Také minižactvo v Žeravicích zahájilo letní soustředění, při této příležitosti je navštívili a připravili pro ně tréninkovou jednotku interligová hráčka týmu DHK Zora Olomouc Martina Salčáková a extraligový zuberský hráč Pavel Přikryl. Dvouhodinový trénink byl plný průpravných her, které skrývaly spoustu sprintů a házenkářských dovedností, které určitě děti uplatní ve své další házenkářské sezóně. I když některé věci, byly pro děti nové, poradily si s nimi na jedničku. Trenéři se snažili dát dětem cenné rady při každém cvičení a bylo vidět, jak se děvčata i chlapci snažili a pracovali, jak nejlépe to jen šlo. Oba trenéři si děti chválili a těšíme se tak na další spolupráci.

Více zde ...

Tréninková jednotka v rámci letní přípravy dorostenek Velké Bystřice

17.8.2017
/
Vložil/a: Klára Sovová
/
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

V pondělí 14. 8. 2017 jsme navštívili mladší i starší dorostenky ve Velké Bystřici, kterým právě začala letní příprava a pečlivě se chystají na novou sezónu. Děvčata pod vedením dvou interligových hráček, a to Martiny Salčákové a Kláry Sovové absolvovali dvouhodinovou tréninkovou jednotku, která byla zaměřena na zlepšení jejich rychlostních a silových dovedností. V rámci tréninku měli holky možnost vyzkoušet si také důkladné rozcvičení v podobě francouzské rozcvičky. Obě trenérky byly s výkonem děvčat spokojeny, s úsměvem na tváři tak opouštěly sportovní areál v Bystřici, kde dorostenky budou pokračovat v rozvoji svojí kondice.

Více zde ...

Olympijské naděje těsně před vrcholem

8.6.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

V pondělí 5. 6. 2017 měl dívčí výběr Olympijských nadějí svůj poslední trénink a tím uzavřel dvouletý cyklus pravidelné měsíční přípravy na Olympiádu dětí a mládeže konanou 24. – 29. 6. 2017 v Brně.

Vzhledem k tomu, že olympiáda se blíží mílovými kroky, tak tomu bylo přizpůsobeno i téma tohoto tréninku a tím byly útočné systémy a kombinace. Děvčata se – až na dva marody – sešla v plné počtu – a po průpravné části věnované rozběhání, protažení a průpravným hrám se šlo rovnou na „věc“ – už při střeleckých cvičeních do sebe holky vstřebávaly správné náběhy a křížový pohyb, aby pak vše spojily v herní kombinace s několika variantami. Aby to mělo ty správné grády, pozvaly jsme si posilu – trénink vedla bývalá reprezentantka a kapitánka interligového družstva DHK Zora Olomouc Jana Spíchalová , která ještě na závěr s děvčaty procvičila také souhru s pivotem.

Trénink splnil, co jsme očekávaly, děvčata si „oťukala“ dovednosti, které budeme dále prohlubovat a ladit při závěrečné fázi přípravy, kterou je třídenní soustředění v hale DHK Zora Olomouc, kde kromě házené budeme pracovat i na teambuildingu, a pak už nezbývá nic jiného než jen držet palce, aby se vše zúročilo ve správný čas na správném místě . na Olympiádě v Brně 24.- 29.6.2017 :)

Více zde ...

Přípravné utkání výběru chlapců

23.5.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

V úterý 23. 5. 2017 jsme se v hale Na Letné ve Velké Bystřici sešli s výběrem chlapců narozených v ročníku 2002/2003, abychom odehráli přípravné utkání proti mladším dorostencům Velké Bystřice.

První půl hodina patřila předzápasovému rozcvičení a potom jsme se vrhli na herní činnost, která trvala 2 x 20 minut a jednou 30 minut. První dvacetiminutovka vypadala z hlediska nasazení nejlépe, další dvě fáze byly již poznamenány velkou únavou kluků, kteří si dovezli ještě bolístky z víkendových utkání a náročných žákovských lig.

Přesto, že na klucích je patrná již fyzická únava z dlouhé sezóny, splnilo utkání přesně potřeby, kvůli kterým bylo odehráno. Ujasnili jsme si, na čem je potřeba zapracovat a máme jasný plán na chystané červnové soustředění :)

Poděkování patří zápasovému partnerovi – dorostencům Velké Bystřice a rozhodčímu Jirkovi Kubisovi, který dohlížel na řádný průběh :)

Více zde ...

Tréninkový kemp pro Středočeský kraj

21.5.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

V sobotu 20. 5. 2017 se tým RHC OLK vydal na dlouho cestu do Kolína, kde na nás čekalo 35 mini a mladších žáků ze Středočeského kraje.

Naším úkolem bylo zapojit hráče a hráčky do tréninku zaměřeného na  koordinaci, práci s míčem, uvolnění hráče s míčem a bez míče, řešení situaci 1 na 1, 2 na 2, 3 na 3.

Po dynamickém rozcvičení jsme přešly k plnění úkolů a snažily se jich splnit co nejvíce, ale zároveň jsme chtěly, aby si mladí házenkáři a házenkářky kemp užili a ne se u něj únavou zničili, a tak jsme poslední dva úkoly musely vynechat J . Hráči a hráčky ke všemu přistupovali velmi zodpovědně a byla radost spolupracovat i s místními trenéry, kteří měli celý tento kemp na povel. V Kolíně jsme strávily příjemné dopoledne, které bylo pro nás novou a velmi cennou zkušeností.

Více zde ...

Tréninkový minikemp pro kategorii mini žactva

21.5.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

V úterý 16. 5. 2017 se na hale DHK Zora Olomouc konal další minikemp pod hlavičkou RHC OLK, tentokráte pro kategorii mini žactva.

V první části tříhodinového bloku jsme se věnovali štafetovým hrám, koordinaci a spolupráci, následovala práce s míčem, manipulace a kontrola vedení míče, na to vše jsme navazovali herními činnostmi jednotlivce a všechno to zakončili hrou. Děti byly velmi šikovné, do všeho se s chutí zapojovaly a snažily se plnit pokyny. Celá jednotka probíhala poklidně a byla velmi příjemným závěrem OTJ pro tuto kategorii v této sezóně a my se díky tomu těšíme na další spolupráci v následujícím období.

Více zde ...

ukázkové TJ v Žeravicích

15.5.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Úterý 9. 5. 2017 pro nás znamenalo příjemně strávené odpoledne v nedalekých Žeravicích. Podílely jsme se zde na tréninkových jednotkách nejprve staršího žactva a mladšího dorostu a poté mini a mladších žáčků a žaček. Trenéři chtěli procvičit obranné činnosti, založení rychlého útoku a druhou vlnu u starších a podobně i u mladší kategorie. Snažily jsme se plnit pokyny a po rozběhání a rozcvičení se pustily do práce. Obě kategorie se velmi snažily, do všeho se pouštěli s chutí a úsměvem a my se těšíme na další spolupráci J

Více zde ...

ukázková TJ v Litovli

15.5.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Ve čtvrtek 4. 5. 2017 jsme vyrazily na trénink za mini a mladšími žáky do Litovle.

Kromě překážkové dráhy a zábavných her jsme se věnovaly správnému držení těla, obrannému postavení, práci s míčem a osobní obraně, kterou jsme zapojily do několika průpravných her.Mladých hráčů bylo na tréninků mnoho a tak jsme měly co dělat, abychom je všechny uhlídaly J. Všichni se velmi snažili a velmi dobře se s nimi pracovalo, na což jsme ale od této kategorie v Litovli zvyklé J

Na další spolupráci se  těší Jana Spíchalová, Lucka Fabíková a Míša Kaczmarczyková.

Více zde ...

výběrový kemp dívky ON

26.4.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Další výběrový kemp dívek narozených v ročníku 2002/2003 se odehrál v odpoledních hodinách v úterý 25. 5. 2017 na hale DHK Zora Olomouc.

S dívkami jsme se nejdříve věnovaly taktické přípravě a potom byla tréninková jednotka věnována herní přípravě. Hráčky odehrály přípravné utkání proti prvoligovým mladším dorostenkám DHK Zora Olomouc. S potěšením jsme konstatovaly, že nás hráčky velmi mile překvapily a to jak v útočné, tak v obranné fázi, hrály s velkým nasazením a snažily se plnit pokyny z lavečky. Utkání považujeme za velmi přínosné pro další příjemnou práci, na kterou se již teď těšíme J

Více zde ...

Tréninkový minikemp -starší žactvo+ml.dorost

26.4.2017
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

V úterý 25. 5. 2017 na hale DHK Zora Olomouc proběhl další tréninkový minikemp, tentokráte pro kategorii staršího žactva a zájemce z mladšího dorostu. Minikemp byl zaměřen na herní činnosti jednotlivce, zaměřili jsme se na útočnou činnost, střelbu z jednotlivých postů, správnou techniku.  Kemp byl pod taktovkou interligových házenkářek DHK Zory Olomouc , které si pro hráče a hráčky připravily spoustu zajímavých cvičení a snažily se jim pře, předat své hráčské zkušenosti. Poslední část TJ jsme věnovali hře, ve které si účastníci mohli vyzkoušet, jaké to je hrát vedle někoho jiného, než na koho jsme zvyklí z klubu. Celý minikemp se odehrával ve velmi příjemné atmosféře a v plném nasazení všech přítomných hráčů a hráček J

Více zde ...
1. stránka z celkem 912345...Poslední »