Komentáře k akcím

Specializovaný kemp

13.2.2019
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Z neděle 10. 2. 2019 na pondělí 11. 2. 2019 se v hale DHK Zora Olomouc sešlo 21 mladých házenkářů a házenkářek, aby se zúčastnili nového projektu ve spolupráci tří regionálních házenkářských center. Na akci se podílelo RHC Zubří, RHC Velká Bystřice a děvčata zastupovalo RHC DHK Zora Olomouc. Kemp byl zaměřen na rozvoj individuálních dovedností a tentokráte jsme se rozhodli pro skupinu spojek a brankářů. Ve dvou dnech se mladí talenti zúčastnili pěti tréninkových jednotek, které nebyly ani trochu jednoduché a vyžadovaly od všech velké nasazení. Brankářům se věnoval pan Jiří Mika, který má dlouholeté zkušenosti nejen hráčské ale také trenérské a to na nejvyšších úrovních. V neděli jsme se na poslední tréninkovou jednotku vydali do nedalekého fitness centra, kde se nám podařilo dostat k jednomu z nejvyhledávanějších kondičních trenérů v Olomouci. V jeho workout areně dostali naši hráči a hráčky pořádně zabrat, ale musíme říct, že se k výzvě postavili čelem a obzvlášť děvčata šla do všeho naprosto neohroženě. Náročný nedělní program jsme zakončili regenerací a zaslouženým odpočinkem. V pondělí jsme navázali na předchozí den a hned od brzkého rána jsme pokračovali ve zdokonalování individuálních dovedností. Celý kemp jsme zakončili herní tréninkovou jednotkou, ve které jsme se snažili začlenit možnost přečíslení a jeho využití.

Všichni hráči a hráčky si za nasazení a přístup k tréninkům zaslouží velkou pochvalu, únava byla znatelná, ale přesto byla vidět snaha a chuť se zdokonalovat. Pokud si to mladí házenkáři užili aspoň trochu tak jako my, trenéři, je to pro nás velkým povzbuzením do další práce a už nyní plánujeme pokračování podobné akce, takže se máme na co těšit. 🙂

Více zde ...

Házená pomáhá

19.12.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Házená pomáhá

Dne 15.12.2018 se v hale Na Letné ve Velké Bystřici konal další ročník charitativní akce pod názvem „ Házená pomáhá“.

Dovolte nám, abychom co nejsrdečněji poděkovali úplně všem, kteří se podíleli na možnosti tuto akci uspořádat. Velké díky patří klubu Velká Bystřice za parádní zázemí a umožnění konání akce, hvězdným hráčům a hráčkám za skvělý zápas a jejich účast, sponzorům a obrovské díky hlavně vám všem za vaši podporu, ať už jste přispěli jakýmkoliv způsobem. ☺Věříme, že jste si akci užili stejně jako my. Společně se nám podařilo něco neskutečného, posunuli jsme hranici o velký kus dál a na oddělení dětské hematologie a hemato-onkologie v Olomouci poputuje 90.670,- Kč. Házená je týmový sport plný bojovnosti a my jsme včera byli právě jeden velký tým, který bojoval za stejný cíl. Ještě jednou MOC DĚKUJEME!

Více zde ...

minikemp výběru dívek 2004 – 2005

25.11.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Minikemp výběru dívek ročníku 2004/2005.

Ve středu 21.11. se na hale DHK Zora Olomouc sešly mladé házenkářky narozené v roce 2004 a 2005, aby předvedly své výkony v klasické testové baterii a samozřejmě potom ve hře samotné. Holky byly otestovány v disciplínách 2x15m sprint, 30m dribling, hod, pětiskok a 10x20m rychlostní vytrvalost. Děvčata se tréninku pustila s nadšením a chutí předvést co nejlepší výkony. Výsledky testování poslouží trenérům jako zpětná vazba, v čem se mohou holky dále rozvíjet.

Herní příprava spočívala opět v nácviku správného střeleckého postavení, spolupráci postů a správného náběhu.

Trénink byl ve vysokém tempu a velmi efektivní. S děvčaty se velmi dobře spolupracuje a je na nich vidět obrovský posun dopředu.

Více zde ...

Akce RHC OLK

19.11.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Akce RHC OLK

Minulý týden se RHC Olomouckého kraje aktivně zapojilo do několika akcí.

První z nich byl pravidelný středeční minikemp pro mini a mladší žáky, ve kterém jsme se již tradičně věnovali všeobecnému pohybovému rozvoji, koordinaci a spolupráci a ve druhé části kempu jsme opět snažili vylepšovat naučené házenkářské dovednosti.

Ve čtvrtek jsme jely na výlet do nedaleké Litovle, kde jsme se zúčastnily tréninkové jednotky starších žákyň DHK Litovel. Pokyn od trenérů, kteří si nás TJ pozvali, byl procvičit obranné i útočné činnosti jednotlivce. Toho jsme se snažily držet a holky dostaly docela zabrat. Za nasazení a přístup si zaslouží velkou pochvalu, bylo velmi příjemné s nimi spolupracovat a vidět, že na sobě chtějí tvrdě pracovat. Týden zakončil páteční tréninkový minikemp, který sloužil zároveň jako školení trenérů licence Master Coach a výběr chlapců narozených v roce 2004/2005 měl za úkol předvést požadované dovednosti. Po skončení školení jsme ještě s hráči navázali na předchozí tréninky, procvičili správné střelecké postavení a vše jsme poté zapojili do hry. Náročné dopoledne kluci zvládli na výbornou, své mateřské kluby reprezentovali v tom nejlepším slova smyslu. 🙂

Více zde ...

Pohybové hry předškoláků

14.11.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Nejen čistě házenou a mladými talenty se zabývá naše RHC, ale věnujeme se také všeobecné pohybové přípravě našich nejmenších, snad budoucích spoluhráčů a spoluhráček.

Jak jsme vás informovaly, máte možnost navštěvovat ve Velké Bystřici i v Olomouci kroužek pohybových her pro předškoláky, ve kterých si děti vyzkouší spoustu netradičních her, naučí se spolupráci a zažijí spoustu legrace.  V Olomouci jsme si například připravili sportovní halloweenskou party v kostýmech a včera jsme si vyzkoušeli náročnou překážkovou dráhu a spoustu dalších pohybových her.

Už nyní se těšíme na příští lekci, na kterou se opět pečlivě připravíme 🙂

Více zde ...

Přípravný trénink výběru dívek, turnaj RHC

24.10.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Čtvrtek a pátek 18.-19.10.2018 patřil výběrovým družstvům dívek narozených v roce 2004 a 2005. Dvacítka děvčat se nejprve ve čtvrtek sešla na přípravném tréninku, ve kterém jsme se kromě jiného zaměřili na nácvik obrany, především vysunutých obranných systémů. Na tento přípravný trénink v pátek navázal turnaj výběrů RHC, kdy na halu DHK Zora Olomouc zavítala družstva RHC Zlín, RHC Ostrava, RHC Brno a samozřejmě naše domácí hráčky RHC Olomouc. Na turnaji se nepočítalo skóre a byly „nařízeny“ vysunuté obranné systémy. Absolutně pro nás nebyl důležitý výsledek, ale herní prostor pro všechny zúčastněné hráčky, herní nasazení, plnění pokynů a celkový herní projev. S průběhem celého turnaje jsme velmi spokojeny, na hráčkách je vidět chuť do hry, pokroky, bojovnost a snaha. Všechna utkání byla velmi vyrovnaná a díky vysunutým měla ten správný náboj a spád. Děvčata si zaslouží velkou pochvalu za reprezentaci svých mateřských klubů a Olomouckého kraje celkově. Poděkování patří Olomouckému krajskému svazu házené, který zajistil rozhodčí a finanční prostředky k jejich účasti.

Více zde ...

minikemp pro starší žactvo

24.10.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Další minikemp tentokráte pro kategorii staršího žactva se odehrál ve středu 17.10.2018 na hale DHK Zora Olomouc. 16 hráčů a hráček se v první polovině kempu již tradičně věnovalo všestrannému pohybovému rozvoji, což měla výborně připravené naše lektorka Terka Bělková. Po velmi náročné úvodní části jsme se zaměřili na obrannou činnost, obranné postavení, práci nohou a spolupráci. Celý trénink měl díky nasazení účastníků velmi vysoké tempo a kvalitu. Byla radost pracovat mládeží, která je na tréninku dobrovolně a za účelem zlepšit a tvrdě na sobě pracovat.

 

Více zde ...

Minikemp pro kategorii mini+mladšího žactva

5.10.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Minikemp pro kategorii mini+mladšího žactva

Ve středu 3.10. 2018 se na hale DHK Zora Olomouc sešlo 21 mladých házenkářů a házenkářek, aby se zúčastnilo dalšího tréninkového minikempu. V tříhodinovém bloku se sportovci věnovali průpravným hrám, koordinaci pohybu a gymnastické průpravě pod vedením lektorky Terezky Bělkové. Herní činnosti jednotlivce, práci s míčem a spolupráci dvojic si vzala na starosti Lucka Fabíková. Děti se do všech aktivit pustily s velkým nasazením a zaujetím, snažily se plnit pokyny lektorů a celý minikemp proběhl ve velmi příjemné atmosféře. Za čtrnáct dní nás čeká další minikemp, tentokráte pro kategorii staršího žactva a my už se na něj moc těšíme.

Více zde ...

Turnaj výběru 2004-2005 kluci

30.9.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Pátek 28.9. 2018 byl pro většinu z nás volným svátečním dnem, ne však pro partu 16 vybraných
hochů narozených v roce 2004 a 2005. Ti se hned brzy ráno vydali na cestu do Karviné, kde je čekal
velmi náročný turnaj s ostatními týmy RHC.
Nejen kvůli turnaji jsme se sešli již o den dříve na přípravném minikempu, kde jsme si vyzkoušeli
několik základních věcí, které jsme chtěli na turnaji převést do praxe. Turnaje se zúčastnilo RHC Nové
Veselí, RHC Frýdek Místek, RHC Zubří, naše RHC a domácí RHC Karviná.
Tento turnaj měl svá specifická pravidla – musely se střídat celé sestavy, hrály se agresivní vysunuté
obrany a nepočítalo se skóre. Hra a turnaj celkově měl velmi pozitivní atmosféru, předvedené výkony
všech hráčů byly na opravdu vysoké úrovni, ve svižném tempu a k vidění byly velmi pěkné
házenkářské momenty.
Naši hráči jsou ze svých klubů velmi dobře připraveni, Olomoucký kraj reprezentovali jak na hřišti, tak
mimo něj a za přístup k oběma dnům zaslouží velikou pochvalu. I přestože mají všichni velmi náročné
soutěžní období a byla patrná únava, všichni se snažili vydat ze sebe maximum a předvést se v co
nejlepším světle.
Turnaj splnil veškerá očekávání, ukázal nám mezery, na kterých je potřeba zapracovat jak v obranné,
tak v útočné fázi a zároveň také ukázal naše silné stránky a pozitiva, na kterých se dá stavět dál. Na
mladé talenty se přišel podívat i jeden z našich nejlepších brankářů, reprezentant Martin Galja.
Poděkování patří Olomouckému krajskému svazu házené za zajištění dopravy a umožnění se turnaje
zúčastnit.

Více zde ...

Srpnová příprava

17.9.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

V měsíci srpnu se RHC OLK podílelo na přípravě hned několika klubů z Olomouckého kraje.

Na svá přípravná soustředění si nás pozvala družstva žáků z Horky nad Moravou, HBC Olomouc a Tatranu Litovel. Hráči a hráčky se věnovali všestranné přípravě a kondici a my jsme se snažili jim být co nejvíce nápomocni. I přes úmorná vedra se všechna družstva snažila makat na plno a spolupráce s nimi byla velmi příjemná a přínosná. Už nyní se těšíme na další spolupráci v průběhu celého soutěžního ročníku.

Více zde ...