Komentáře k akcím

Minikemp pro kategorii mini+mladšího žactva

5.10.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Minikemp pro kategorii mini+mladšího žactva

Ve středu 3.10. 2018 se na hale DHK Zora Olomouc sešlo 21 mladých házenkářů a házenkářek, aby se zúčastnilo dalšího tréninkového minikempu. V tříhodinovém bloku se sportovci věnovali průpravným hrám, koordinaci pohybu a gymnastické průpravě pod vedením lektorky Terezky Bělkové. Herní činnosti jednotlivce, práci s míčem a spolupráci dvojic si vzala na starosti Lucka Fabíková. Děti se do všech aktivit pustily s velkým nasazením a zaujetím, snažily se plnit pokyny lektorů a celý minikemp proběhl ve velmi příjemné atmosféře. Za čtrnáct dní nás čeká další minikemp, tentokráte pro kategorii staršího žactva a my už se na něj moc těšíme.

Více zde ...

Turnaj výběru 2004-2005 kluci

30.9.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Pátek 28.9. 2018 byl pro většinu z nás volným svátečním dnem, ne však pro partu 16 vybraných
hochů narozených v roce 2004 a 2005. Ti se hned brzy ráno vydali na cestu do Karviné, kde je čekal
velmi náročný turnaj s ostatními týmy RHC.
Nejen kvůli turnaji jsme se sešli již o den dříve na přípravném minikempu, kde jsme si vyzkoušeli
několik základních věcí, které jsme chtěli na turnaji převést do praxe. Turnaje se zúčastnilo RHC Nové
Veselí, RHC Frýdek Místek, RHC Zubří, naše RHC a domácí RHC Karviná.
Tento turnaj měl svá specifická pravidla – musely se střídat celé sestavy, hrály se agresivní vysunuté
obrany a nepočítalo se skóre. Hra a turnaj celkově měl velmi pozitivní atmosféru, předvedené výkony
všech hráčů byly na opravdu vysoké úrovni, ve svižném tempu a k vidění byly velmi pěkné
házenkářské momenty.
Naši hráči jsou ze svých klubů velmi dobře připraveni, Olomoucký kraj reprezentovali jak na hřišti, tak
mimo něj a za přístup k oběma dnům zaslouží velikou pochvalu. I přestože mají všichni velmi náročné
soutěžní období a byla patrná únava, všichni se snažili vydat ze sebe maximum a předvést se v co
nejlepším světle.
Turnaj splnil veškerá očekávání, ukázal nám mezery, na kterých je potřeba zapracovat jak v obranné,
tak v útočné fázi a zároveň také ukázal naše silné stránky a pozitiva, na kterých se dá stavět dál. Na
mladé talenty se přišel podívat i jeden z našich nejlepších brankářů, reprezentant Martin Galja.
Poděkování patří Olomouckému krajskému svazu házené za zajištění dopravy a umožnění se turnaje
zúčastnit.

Více zde ...

Srpnová příprava

17.9.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

V měsíci srpnu se RHC OLK podílelo na přípravě hned několika klubů z Olomouckého kraje.

Na svá přípravná soustředění si nás pozvala družstva žáků z Horky nad Moravou, HBC Olomouc a Tatranu Litovel. Hráči a hráčky se věnovali všestranné přípravě a kondici a my jsme se snažili jim být co nejvíce nápomocni. I přes úmorná vedra se všechna družstva snažila makat na plno a spolupráce s nimi byla velmi příjemná a přínosná. Už nyní se těšíme na další spolupráci v průběhu celého soutěžního ročníku.

Více zde ...

Turnaj RHC – Bohunice

18.6.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

V sobotu jsme v hale v Bohunicích změřily síly s dívčími výběry talentovaných hráček narozených v ročníku 2003/2004.

Turnaje se zúčastnila RHC Ostrava, RHC Zlín, RHC Brno a naše RHC Olomouc. Stejně jako u kluků i tady se hrálo systémem každý s každým a hlavním cílem bylo odhalení nedostatků, na kterých je potřeba zapracovat.

Holky se po pomalejším rozjezdu postupně probouzely a ukazovaly v nejlepším světle. Zdobila je velmi tvrdá obrana a jistota obou brankářek, díky čemuž jsme získávaly míče a dostávaly se do gólových situací. Potom, co si na sebe holky postupně zvykly a získávaly větší a větší sebevědomí, začal se nám dařit i přechod do rychlého útoku a byly k vidění i velmi pěkné házenkářské akce. Zaváhání přišlo až v posledním utkání proti RHC Zlín, ve kterém jsme po celou dobu tahaly za kratší konec, a přestože chvílemi náš výkon působil i trochu odevzdaně, dokázala se děvčata ještě vyburcovat, soupeřky potrápit a nedat jim nic zadarmo. Konečná prohra o dva góly rozhodně nebyla ostudou. Zapracovat musíme na postupném útoku, střeleckém postavení a spolupráci mezi posty.

Celkově turnaj hodnotíme velmi pozitivně, naprosto splnil cíl, kvůli kterému jsme jej absolvovaly a již teď se těšíme na další pokračování, které nás čeká pravděpodobně v září.

Holky si zaslouží velkou pochvalu za vzornou reprezentaci kraje a poděkování patří Olomouckému krajskému svazu házené za zajištění prostředků na dopravu a občerstvení hráček.

Vám všem přejeme příjemné házenkářské prázdniny a v nové sezóně na shledanou…

 

Více zde ...

Turnaj RHC – chlapci 2003/2004

5.6.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Turnaj RHC

V sobotu 2.6.2018 se za vydatné podpory Olomouckého krajského svazu házené a vstřícnosti klubu Házená Velká Bystřice uskutečnil turnaj výběrových družstev RHC. Družstva byla složena z nejtalentovanějších hráčů narozených v ročníku 2003/2004.

Ve Velké Bystřici se představila družstva RHC Vysočina, RHC Karviná, RHC Frýdek Místek, RHC Zubří a RHC Velká Bystřice.

Hrálo se systémem každý s každým a kladl se důraz na to, aby každý z hráčů dostal stejný prostor na hrací ploše bez ohledu na výsledek utkání.

Turnaj byl velmi náročný, byla k vidění velmi kvalitní utkání, v nichž se hráči snažili předvést v co nejlepším světle. Kromě velmi pěkných akcí nám turnaj ukázal také naše slabiny, na kterých je třeba pečlivě pracovat. Jednou z těch základních je obrana, ve hře jeden na jednoho máme velké problémy a další velmi výrazný problém máme v zakončení střelby. Po neúspěšné střelbě nás soupeř trestá rychlým útokem a my se potom těžko gólově dotahujeme. Turnaj byl velkým přínosem pro další kroky v tréninku a přípravě talentované mládeže a my se již teď těšíme do Brna, kde stejným způsobem prověříme výkony našich děvčat.

Kluci si zaslouží velikou pochvalu za předvedené výkony, bojovnost a celkové nasazení.

  • V rámci turnaje se nám také podařilo podpořit dobrou věc, za což patří dík Vám všem, kteří jste byli přítomni a přispěli do sbírky pro bývalou házenkářku Elišku Hošicovou, která v těhotenství prodělala trombózu mozkových splavů, má dlouhou léčbu za sebou a ještě delší před sebou. Za jeden den konání turnaje jsme vybrali 4.025korun. V případě, že byste se chtěli také podílet, podrobnosti jsou zde: https://www.kontobariery.cz/Komu-pomahame/Komu-muzete-pomoci/Eliska-H.aspx
Více zde ...

Ukázková TJ v Hranicích

14.5.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

V pondělí 14. 5. 2018 jsme měly úžasnou příležitost poznat 34 velmi šikovných mini žáků z Hranic. Trenéři si nás pozvali, abychom s dětmi procvičily obranné postavení, kontakt s hráči, uvolnění se pro míč a další velmi důležité dovednosti. S dětmi jsme se mimo jiné pustily do průpravných her, ve kterých nechyběla obratnost, rychlost a hodně času jsme věnovaly úpolovým hrám, ve kterých se děti pořádně vyřádily. V závěru jsme vyzkoušely také střelbu a vše zakončily soutěživou hrou. Celá tréninková jednotka nám velmi rychle utekla a už teď se těšíme na další možnost spolupráce s touto skupinkou J.

Více zde ...

Minikemp pro kategorii staršího žactva

9.5.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Středa 9.5. patřila opět házenkářskému minikempu, na kterém se sešlo 18 hráčů a hráček nejen z Olomouckého kraje. Jako již tradičně se nejdříve všichni společně zahřáli a pobavili při průpravných hrách, rozvoji všestrannosti a obratnosti a úpolových hrách, což měla na starosti jako vždy výborná Terka Windischová, která dala mladým házenkářům a házenkářkám pořádně zabrat. Po krátké pauze na občerstvení jsme se vrhli na házenkářské dovednosti, ve kterých jsme kladli důraz na individuální uvolnění, rychlý pohyb nohou, střelecké postavení a na své si ve velké míře přišli i brankaři. Opět se nám potvrdilo, že pokud na tréninky chodí hráči a hráčky, kteří na sobě chtějí pracovat a jsou ochotni do všeho jít na plno, je radost s nimi pracovat a sledovat jejich pokroky. Všichni si zaslouží velkou pochvalu a my už se těšíme na další trénink 🙂

Více zde ...

Minikemp pro kategorii mini a mladšího žactva

2.5.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Ve středu 2.5.2018 jsme tréninkovou jednotku věnovali kategorii mini a mladšího žactva. 18 šikovných sportovců a sportovkyň se vrhlo na náročnou všestrannou přípravu pod vedením lektorku Terezy Windischové, která si pro děti připravila cvičení na lavečkách, průpravné hry na koordinaci a spolupráci při kterých využila mnoho netradičních pomůcek a nechyběla ani balanční cvičení na gymballech. Po tomto nabitém úvodu jsme přešli k práci s míčem, přihrávkám, správnému náběhu, uvolnění se bez míče a vše jsme zakončili střelbou, které předcházela koordinační cvičení. Trénink proběhl bez sebemenších komplikací a my už se těšíme na další setkání.

Více zde ...

Minikemp pro kategorii staršího žactva

30.4.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Další velmi šikovná skupina mladých házenkářů a házenkářek se sešla ve středu 25.4.2018 v hale DHK Zora Olomouc, aby si vyzkoušela další z tříhodinových tréninkových jednotek.

V první části minikempu se tentokrát věnovali všestranné přípravě pod vedením lektorky Terezky Windischové, která si pro mladé sportovce připravila velmi zajímavý a náročný program od rozcvičení, přes průpravné hry až po zpevňovací cvičení. Po krátké pauze následovala již klasicky část házenkářská, ve které jsme se opět zaměřili na individuální dovednosti, práci s míčem, uvolnění a mnoho dalšího. Hráči a hráčky se do tréninku pustili s chutí a trénink velmi rychle utekl nejen nám trenérům, ale mladým sportovcům. Na další shledání s touto kategorií se těšíme již  9.5. 2018. 🙂

Více zde ...

minikemp pro kategorii mini a mladší žactvo

14.4.2018
/ /
kategorie: Aktuality
/
Comments Closed

Další minikemp pro kategorii mini a mladšího se uskutečnil 11.4.2018 na hale DHK Zora Olomouc. Mladí házenkáři a házenkářky se nejprve společně s interligovou házenkářkou Klárou Sovovou pustili do spousty průpravných zábavných her, ve kterých jsme se zaměřili na rychlost, spolupráci, obratnost a poté jsme navázali na naučené házenkářské dovednosti. V tréninku nechyběl důraz na správné postavení, natažení odhodové paže, správný náběh, uvolnění se bez míče a spousta dalšího. Skupina dětí byla výborná a nadšená z každé možnosti se něco přiučit a my se už teď moc těšíme na další setkání.

Více zde ...
1. stránka z celkem 1212345...10...Poslední »
Copyright © 2015-2018 Regionální házenkářské centrum Házená Velká Bystřice & DHK Zora Olomouc | administrace | webdesign: it-balon.cz